Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni macskauralom...

Mit lehet tenni macskauralom ellen?

Figyelt kérdés
A barátőm macska-fanatikus. Amikor összeköltöztünk, csak annyit láttam, hogy nagyon szereti a macskákat. Ez nem zavart, az már akkor is, hogy a macskák bent vannak a házban, és igazából azt csinálnak amit akarnak, oda másznak ahova akarnak, azt tesznek tönkre amit akarnak. De mivel nem az én házam, így nem tehetek semmit. Azóta eltelt 2 év, és a helyzet csak rosszabb lett. A macskákat teljesen meggyűlöltem. Azt eddig sem szerettem, ha egy állat a házban van, de magával az állatokkal sosem volt bajom, de ha meglátok valahol egy macskát, elönt az undor, és az indulat. Egyszerűen már nem bírom, ami itt megy. Hogy folyton azt hallgatom, hogy "személyiségük van" "jellemük van" "érezzem megtisztelve magam ha hozzámjön" stb. Egyszerűen már nem bírom elviselni. Hogy folyton az van, hogy le kell kergetnem őket a konyhapultról, vagy a TV tetejéről. Persze ez csak engem zavar. Barátnőmnek a fegyelmezés, a simogatás, meg a bugyurgatás. Így a macskák itt sz.arnak az emberek fejére. Tőlem félnek, bár az egyik már nem, ha rászólok, csak bámul rám, aztán vagy egy helyben marad, vagy odamegy a barátnőmhöz. És ha lelököm, vagy arrébblököm valahonnan, vita van belőle. Hogy ne kínozzam a macskát, ne bántsam. És ez dühít fel, hogy ez már durva. Nem bántom, csak arrébbtolom, nem úgy fogom meg mint a hímestojást. És egyből én vagyok a hibás, a barátnőm mint egy tyúkanyó a védelmébe veszi őket. Mostanában nagyon sok ezen a veszekedés. Persze a barátnőmék, és a macskásnéni barátnői szerint én csak féltékeny vagyok a macska önálló jellemére meg ilyen fäszságok. Eleinte azt mondtam lehet van benne valami, és úgy álltam hozzá, csak tágítanom kell a gondolkodásomat, rugalmasabbnak kell lennem. De nem, ez nem megy, ez hülyeség. Tisztán látszik hogy itt a macskák dirigálnak, én meg mögöttük vagyok, mert akármikor szóba jönnek, én húzom a rövidebbet. Szerintem ezt egy normális férfi sem tűrné el, de lehet nő sem.

2014. jan. 19. 11:01
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja igen, van nekem is házam, azért lakunk nála, mert közelebb van Budapesthez, így a munkahelyhez is.
2014. jan. 19. 11:03
 2/10 A kérdező kommentje:
Igazából régen nem hittem volna, hogy ez lesz. Hogy a barátnőm rendesen ki fog ilyet mondani, hogy a macskákat választaná helyettem pl.
2014. jan. 19. 11:04
 3/10 anonim ***** válasza:
77%
Ez még csak most van így, rengeteget fog változni. Ez ennél csak rosszabb lesz! Nem tudom, melyik korosztályhoz tartoztok, de családot nem lehet alapítani ilyen helyre. Agy baba számára ez vírustenyészet. Rengeteg olyan kórokozó van, ami a macskákra egyáltalán nem veszélyes, a felnőtt legyőzi, de a baba nem. Szerintem nem csak lakhelyet kell változtatni, hanem barátnőt is!
2014. jan. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Vannak ilyen nem normális emberek akik többre becsülnek egy állatot mint egy embert. Semmit nem tudsz csinálni vele, ha a barátnőd nem akar változtatni a gondolkodásán akkor nyugodtan válassza helyetted a macskákat, te meg keress normális nőt.
2014. jan. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Hadházy macskás történetét:D
2014. jan. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyit kellene megértetni vele valahogy hogy nem szabad mindent megengedni nekik. Ha az asztalon meg a konyhapulton mászkálnak azt ő se engedje meg. Gondolom te ha bemennél cipővel a lakásba vagy a hálószobába balhé lenne. Egyszer lehet hogy megérné eljátszani hogy elmondhasd hogy neked is van személyiséged és te így szereted, vagy ő se engedjen meg a macskáknak mindent. Remélem érted mire gondolok.
2014. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, hatosnak van igaza! Egyszer te is megteheted!

...úgy költözés előtt egy nappal! Minél később teszed, annál gyengébb lesz az idegrendszered. Bújjon ágyba a macskáival, te pedig keress egy normálisat!

2014. jan. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem normális... Konrad Lornez írja, hogy nagy tévedése az embereknek, hogy a macska háziállat. Nem az, olyan értelemben mint a kutya vagy a ló - akiknek bensőséges kapcsolatuk van a gazda TUDATÁVAL. A macskának nincs- ez amit félreértelmeznek, a macskabolondok, hogy "személyisége " van "jelleme".. A macska megtartja vadonélő szokásait és jól kihasználja a bolond gazdit..

Sajnos ez nem fog javulni, úgyhogy ...

Élje le ő egy elmacskásodott házban az életét, neked meg minden jót kívánok az új élethez.

2014. jan. 19. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az előttem szólóknak, hagyd a francba. Nem hiszem, hogy van reális esélye tartható szintre redukálni a macskamániáját. Mint írtad, már választott.
2014. jan. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ez egy Nevem Earl rész tartalma xD
2014. jan. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!