Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni azok ellen a...

Mit lehet tenni azok ellen a gazemberek ellen, akik a nagyszülőket rászedik?

Figyelt kérdés
Termékbemutatósok, rendezvényszervezők, utcai házalók, kipécézik (sokszor az utcán) a 80 feletti nagyszüleimet, és alkalmanként minimum 100 ezer Ft-ot gombolnak le róluk, olyan termékekért, amikre egyrészt semmi szükségük, másrészt nem érik meg az árukat. Undorító!

2013. dec. 30. 21:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Amíg vannak olyan emberek, akiket ki lehet használni, addig lesznek csalók is.


Az én édesanyám fiatalabb, ő még "csak" 60 éves, de bebolondították egy mágnesmatraccal. Háromszázezer forintot adott érte, azt mondta azért, mert ő is érdemel ennyit. Persze, hogy érdemel, nem is ezzel van a gond. A probléma ott kezdődik, hogy az összes ilyen termék gagyi, haszontalan szemét. Szerencsére a nővéremmel addig-addig jártunk édesanyám nyakára, míg végül belátta, hogy butaság hinni a Teleshop-os maszlagoknak, mert kizárólagos céljuk a haszonszerzés.


Itt a felelősség a családtagokon van, igenis ahogy idősödik egy ember, úgy lesz egyre gyerekebb megint és pontosan úgy kell rá figyelni, mert borzalmasan naiv módon tudnak viselkedni, ezzel élnek vissza a csalók.

2013. dec. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 intrepid ***** válasza:
37%
Felnőtt nagykorú cselekvőképes emberek, ők felelnek a cselekedeteikért, ha nem tanulnak az ilyen esetekből, nem nagyon lehet mit tenni.
2013. dec. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%
Van róla számla, blokk? Ha van cégnév, rájuk lehet uszítani ügyvédet, fogyasztói felügyeletet, stbt.
2013. dec. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Bebolondítani csak azt lehet, akinek van rávaló pénze. Nem nyugdíjas embereket is vernek át sokféle módon. Egyszer voltam egy termékbemutatón. Na, nekem ajánlgathatták a 300 ezres matracot, meg a százezres edénykészletet. 79 ezer nyugdíjból sosem telne rá. Voltak viszont ott olyanok, akik már szinte ismerősként üdvözölték az előadót és már várták, hogy mit vehetnek meg "akciósan".
2013. dec. 30. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

nálunk a városban ugy csaptak be egy nénit, hogy felhivták telefonon hogy itt az unoka nagyi, súlyos baj ért, kéne százezer ft. a csávó elment a nagyihoz bukósisakban és nagyi vígan odaadta a pénzt, hogy jaj segítek kisunokámnak...


Érdekes módon az én nagyapám élből becsapja az ilyenekre az ajtót.. a testvére is, pedig ott még az unoka is tuperezik..

2013. dec. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4-es, azok, akik ilyen helyen ismerősként üdvözlik az előadót, ismerősök is, ugyanis ők a beépített emberek, akik vásárolnak ezerrel, és a bepalizhatók, ha látják, hogy nahát, más is vásárol, egyből ülnek le a szerződést aláírni.

Durva dolog, de ez van.

2013. dec. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
34%

Nézd, kérdező, felnőtt emberekről beszélünk, akik elvileg tisztában vannak a saját döntéseik súlyával és felelősséget vállalnak érte. Akkor is, ha már nyugdíjasok és kevés a pénzük.


Ha valaki olyan hülye - már bocsánat a kifejezésért -, hogy meg lehet vetetni vele ezeket a dolgokat százezrekért, akkor meg is érdemlik, hogy átverjék őket.

2013. dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nem értek egyet hogy csak azt lehet bolondítani akinek van rá pénze. Anyukám kis nyugdíjas de rábeszélték egy gépre hogy vegye meg részletre (havi 10 ezer, 150 ezres gép). Nagyon meg is bánta utána. Én nagyon sokszor veszekedtem vele hogy tanuljon meg nemet mondani, és meg is tanulta.
2013. dec. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
74%
A józanság hiányzik a legtöbb ilyen emberből. Ők azok, akik a decemberben megkapott januári jövedelmet boldogan elköltik karácsonykor, akik sokszor csak azt nézik, le van valami értékelve és az milyen olcsó, hát meg kell venni.Veszik fel a hitelt, mert milyen jó az a sok pénz azonnal. Megmaradt gyermeki hiszékenység felnőtt bőrben.
2013. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Azt nem értem, hogy a Fogyasztó Védelem miért nem ellenőrzi őket? Ezek a cégek engedéllyel működnek.

Az államnak ez lenne a feladata.

2013. dec. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!