Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A temetőket fönntartók tényleg...

EagleHUN kérdése:

A temetőket fönntartók tényleg megtilthatják hogy a hozzátartozók építsenek sírt, és ne fogadják el a fönntartó horror összegű ajánlatát?

Figyelt kérdés

A legolcsóbb sírt is 500000Ft-ért kínálják ami lényegében egy vasbeton alap rajta egy csiszolt kő amibe beleírják a nevet. Hát nem azért de a beton alapot a család is simán kiöntené, de állítólag ez tilos, a temetőt fönntartó "monopol" jogot tart fönn magának ilyesmire.

Szerintetek is zsarolás szaga van a dolognak?

Ráadásul a "család" ragaszkodik ehhez a megoldáshoz, ami szerintem csúnya is és mások majmolása, hogy ilyen beton-kő monstrumokkal rakják tele manapság a temetőket. Divat az ilyesmi vagy 50 éve nem régebben. Én elszakadnék ettől, de ezt még a családom sem érti meg.

Nekem személy szerint akár az amerikai megoldás akár a Magyar hagyományos megoldás is jobban tetszik és nem a pénz miatt.

Az amerikai alatt a kis betonkocka névtáblával a földön értem.

A hagyományos Magyar alatt a szépen faragott keményfa fejfát. (Déd ük szép stb... őseinknek még teljesen megfelelt és kibír 100-150 évet is.)


Mi a véleményetek erről?



2014. jan. 20. 09:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ezért mondtam,ha meghalok,akkor hamvasszanak,és szórjanak ahova akarnak,miattam ne fizessenek többszázezret ilyenért.
2014. jan. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagy biznisz a halal, az biztos.
2014. jan. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De joguk van ehhez? Mármint hogy csak ők építhetnek ott bármit is, mindenki másnak tilos? Vagy csak ezt szeretnék elhitetni az emberekkel? Mert abban nem vagyok biztos hogy ez tényleg így lenne és egy bérelt sírra nem rakhat a család amit csak akar.

Illetve normális dolog az hogy sokan a többieket "majmolják" hogy "ekkora meg akkora kő/beton sírok épülnek" miközben a több száz éves hagyományos megoldások kihalnak?

2014. jan. 20. 09:35
 4/6 anonim ***** válasza:
Joguk van, igen, az övék a terület, ők tartják fenn, az engedélyek is az ő nevükre szólnak... (Ott is meg vannak határozva eleve bizonyos dolgok.)
2014. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Salx Narval ***** válasza:
Minden temetőnek van egy un, temetőszabályzata, ez egy hivatalos dolog és kikérhető, ebből megtudhatod, hogy az adott területre milyen belső szabályok érvényesek a kormányrendeleteken kívül. Sajnos elképzelhető, hogy a család nem építhet síremléket mindenhol.
2014. jan. 20. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

nincs joguk, még ha esetleg a szabályzatukban ez van leírva akkor sem (jogsértő a szabályzat)


annyit írhatnak elő, hogy szakvállalkozásnak kell elkészítenie a síremléket, de azt nem határozhatják meg, hogy az ki legyen (tudod, történt már olyan, hogy kisgyerekre borult a síremlék, mert nem volt megfelelően rögzítve, alul nem tüskézték be)


semmi nem tiltja, hogy akár amerikai stílusú, akár sima fakeresztes sírt alakíts ki

2014. jan. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!