Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szerintetek külföldön is...

Szerintetek külföldön is ennyire egymással foglalkoznak az emberek és beleszólnak egymás dolgába és pletykáznak?

Figyelt kérdés
Tapasztalatokra lennék kíváncsi.
2009. dec. 3. 18:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy vannak barátságok, de szerintem koránt sem annyi, mint Mo-n. Egyébként hány évet kellett volna ott élnem, hogy véleményt alkothassak? Még csak 23 éves vagyok...várjak még 30 évet, amíg írhatok egy kommentet?


És mégis milyen körökben kell ahhoz mozogni, hogy ne dobjanak ki és ne nézzenek ki? Ja, hát ha ahhoz kell 30-40 év ott élés, akkor hagyjuk...

2009. dec. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
És ne mondd már, hogy egy pincér majd megállapítja, hogy én mennyire vagyok beilleszkedve. Idegengyűlölő a többség és ez nemcsak az én véleményem. Nagyon sokan úgy gondoltuk külföldiek, amikor ott éltünk. Van, aki titokban, szótlanul, van, aki pedig ki is mondja. Valóban van, aki nem mutatja, de azoknál is érzed a lenézést. Ilyenek. Nem kell elvakultan védeni őket. Nem fekete-fehér egy ország sem.
2009. dec. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
A Németországban élő nagynénim is mesélte, hogy sajnos soha nem lehet 100%-osan beilleszkedni a németek közé, mert nekik a német az, aki ott is született. Gondolom, ettől még jó lehet, ha nem szólnak bele az ember mindennapjaiba, nincs annyi pletyka és irigykedés...én ennyivel is beérném.
2009. dec. 4. 17:34
 14/16 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 17:22


nyugodtan alkothatsz véleményt, csak kérlek, ne tényként közöld, hogy nincsenek 20-30 éves barátságok.

2009. dec. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A válasz megírásának időpontja: ma 17:25


te hol éltél?


a gasztronómia túlnyomórésze külföldi kézben van, külföldi személyzettel. "megyünk az olaszhoz, göröghöz, kínaihoz stb."


pontosan azért mert nem fekete-fehér a világ, nem szabadna azt mondani, hogy a németek túlnyomó része utálja a külföldieket. igen, vannak olyanok is, de semmiféle képen nem a többség. a keletnémet területeken ez erősebben van jelen.


és az a kijelentés, hogy "Nagyon sokan úgy gondoltuk külföldiek..." számomra azt sugallja, hogy nem igazán a németekkel tartottad a kapcsolatot.

2009. dec. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem közöltem tényeket, de te is csak a saját véleményedet írod, ahogy én is az alapján, amit tapasztaltam. Természetesen biztos, hogy más közegben éltünk, ezért eltérőek a tapasztalataink. Való igaz, én egy amerikai bázis mellett laktam Bajorországban (németekkel egy házban, utcában viszont és természetesen nem tőlük elszeparálva, 2 különböző városban is) és hát igen, nem igazán szeretik az amerikaiakat - innen származott végülis majdnem minden negatív tapasztalatom, "bemutatások", étteremből kitétel stb. (én kettős állampolg. vagyok), a magyarokat már annál jobban bírják (a Balatont sokan ismerik) vagy csak semlegesek számukra. Németország hatalmas és még a németek szerint is más kelet és nyugat és a délinyugati rész is eléggé elhatárolódik. Én nem állítottam, hogy tényeket mondok, a vélemény szubjektív, de csak van benne valami, ha más is ezt tapasztalta...itt az oldalon is írták, ahogy láttad illetve nekem is sok amerikai ismerősöm mondta, hogy ugyanazt tapasztalták, amit én. Nem hiszem, hogy olyan negatívan írtam volna le a dolgokat, voltak jó és rossz tapasztalatok, mint mindenütt.
2009. dec. 4. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!