Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért foglalkoznak már sokan...

Miért foglalkoznak már sokan ilyen megmagyarázhatatlan alaptalan dolgokkal? Mint például reinkarnáció, vallás, isten, stb.

Figyelt kérdés
Nem akartam válaszban beszélni erről, inkább kérdést indítok, mert úgy hallottam nagyon sokan lepontoznak ilyen témában:D Nem látom értelmét annak, hogy sok ember mit ér el azzal, hogy vallással, istennel, reinkarnációval, jóslással, mágiákkal, stb. foglalkozik. Utána meg ráfogja, hogy igenis igaz, szerintem csak azért mert azt látják, amit látni akarnak. szerintem csak felesleges idő ezzel foglalkozni. Ha van élet is a halál után, mit számít? a mostani élet számít, és nem ezzel kéne törődni, ahelyett, hogy a következő életeden töprengsz? Azért bizonyítsák be a reinkarnációt, hogy az emberek üljenek a s.ggükön azzal a tudattal, hogy "áh majd a következő életem jobb lesz"?
2011. aug. 27. 15:55
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

"Ha van élet is a halál után, mit számít? a mostani élet számít, és nem ezzel kéne törődni, ahelyett, hogy a következő életeden töprengsz?"


Többek között azért is gondolom, hogy érdemes Istent keresni, mert ha létezik, akkor épp hogy nem a mostani élet számít, hanem a "halál utáni". Ha a létezésem örök, akkor szeretnék biztos lenni abban, hogy kinek a társaságában fogom eltölteni. :)

Azonkívül számomra Isten se nem megmagyarázhatatlan, se nem alaptalan, ez is egy ok arra, hogy foglalkozzam Vele. Sőt, az én szemszögemből inkább az a megmagyarázhatatlan, ha valaki nem teszi.


Szerintem azok pazarolják értelmetlen dolgokra az idejüket, akik nem törődnek senkivel, halálukig gürcölnek, hogy minél több pénzük legyen, aztán meghalnak.


Most akkor kinek van igaza? Az állás 1-1. :)


Azt, hogy kinek mi a feleslegesen eltöltött idő, szerintem mindenki szabadon eldöntheti magának. Te is.


(Tp.)

2011. aug. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

tehát azok akik halálukig gürcölnek, és gazdagok, azoknak már nem jár a halál utáni élet?;))


igaz, egyet értek abban, hogy mindenki maga dönti el mi a haszontalan számára, de a halál utáni élet, honnan tudják, hogy létezik. Amúgyis ha "létezik, hogy van ez?"


nem értem. az ember megszületik(benne reinkarnálódik egy másik ember állítólag) de tiszta lap, a csecsemő még semmit se tud, pláne azt sem, hogy mi volt előző életében, és a környezete, veletörtént dolgok, génjei meghatározzák a személyiségét, életét. mitől lesz egy másik ember reinkarnálódása?

én megértem, hogy mindenkinek a saját maga személyes élete, és ezt tiszteletben tartom, csak amiatt aggodom, hogy ha nem is létezik ilyesmi és TALÁN hiába csinálják ezt az egészet, ami nekik elpazarolt idő, elpazarolják az életüket?:-s


amúgy nem gürcölésről van szó, én boldog vagyok, szeretem az életet és kihasználom azt a néhány évtízedet, szeretném, hogy halálom után emlékezzenek rám, és hagyjak az életemben olyan nyomot ami majd hasznos lesz az utánam születőknek, mert szeretem az embereket. Kicsit megrendítő, hogy így írtad le az életet, hogy "görcölünk és meghalunk". De talán én azért nem érzem így mert a jelennek élek.

2011. aug. 27. 18:54
 3/9 anonim ***** válasza:
54%

"szeretem az életet és kihasználom azt a néhány évtízedet, szeretném, hogy halálom után emlékezzenek rám, és hagyjak az életemben olyan nyomot ami majd hasznos lesz az utánam születőknek, mert szeretem az embereket. "


Egyetértek veled :)

Én csak a puszta kíváncsiság, fantázia, és némi költői véna miatt foglalkozom ezekkel a témákkal. Jah és persze praktikus okokból sem lenne rossz tudni, mi az élet valódi célja, mert akkor aszerint cselekszel. Valójában (még) egyáltalán nem izgat mi lesz velem a halálom után. Egyszer élek. (ebben a formában, ebben a testben legalábbis biztosan) és én ezt elfogadom. Nem vagyok telhetetlen, nem vágyom többre. Ez így fair. Örülj, hogy egyszer is élhetsz, a korlátlan lehetőségeiddel együtt. Változtathatsz dolgokon, javíthatsz magadon, segíthetsz embereknek, szebbé teheted a környezeted, és még jól is érezheted magadat :) Ez hatalom... ennél több nem kell.

2011. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

1) Hohó, bocsánat, ha félreérthetően fogalmaztam! Én nem úgy értettem, hogy ez a "nem törődnek senkivel, halálukig gürcölnek hogy minél több pénzük legyen, aztán meghalnak" szöveg minden nem hívő emberre vonatkozik! Ezt egy példának hoztam fel a nem hívő & értelmetlenül töltött időre, mert vannak ilyen emberek _is_, lásd pl. Jockey Ewingot a Dallas c. sorozatban (és nem azért hozok fiktív példát, mert nem tudok valósat, csak nem akarok senkit megbántani :D). Pont azért jó példa ő, mert nagyon jól megtestesít egy jellemző karaktert: akit semmi más nem érdekel, semmi más nem ad értelmet az életének, mint hogy mindig több pénze, gazdagsága legyen, miközben abszolút nem tud boldog lenni, az emberekkel pedig gonosz. Másrészt pedig vannak olyan emberek, akik halálukig sokat dolgoznak, meggazdagodnak, de eközben nagyon jó emberek, sokat adakoznak pl., segítenek, stb. Azt sem állítom, hogy ők nem üdvözülhetnek.


Nagyon örülök, hogy te nem vagy ilyen, és van sok értelmet adó dolog az életedben, értelmes, szép célok stb.


2) A másik, hogy úgy érzem, keverednek nálad kissé a vallások, mintha az összes vallás egy nagy egyvelegbe tartozna, mindegyikbe beleférne a reinkarnáció stb. Ez nem így van. Én a keresztény világkép felől közelítettem, amiben nincs helye a reinkarnációnak, hanem arra épül, hogy az ember okkal, nagyon is nemes céllal születik a világra.


3) "csak amiatt aggodom, hogy ha nem is létezik ilyesmi és TALÁN hiába csinálják ezt az egészet, ami nekik elpazarolt idő, elpazarolják az életüket?:-s"

Megértem az aggodalmat, de meglepő dolgot fogok mondani: ugyanúgy emiatt aggódom én is meg a többi keresztény is a nem hívőkért. :) Ezért van az, hogy a keresztények azt hirdetik, hogy "térjetek meg"!


Tehát: ha az az igazság, amit a világ mond, vagyis, hogy nincs Isten, és nincs feltámadás, akkor a keresztények élete valóban teljesen hiábavaló, a hívőség pedig időpazarlás. Pont Pál apostol mondja: "1Kor 15:19 Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk."


Viszont ha az az igazság, hogy van Isten, és Krisztus valóban feltámadott a halálból, akkor az a hiábavaló, a pazarlás és az elvesztegetett élet, ha valaki úgy él és úgy hal meg, hogy nem fogadta el Őt megváltójának. Ugyanis ebben az esetben a mi hitünk szerint az a helyzet, hogy akik úgy állnak az Ítélőszék elé, hogy földi életükben nem fogadták el Krisztust, azok az elkövetett bűneik miatt ki lesznek zárva a "halál utáni életből", az örök életből, ami egy nagyon csodálatos dolog.


Tehát mi azért aggódunk az emberekért, mert nem szeretnénk, ha kimaradnának az örök, boldog életből, ti pedig azért aggódtok értünk, keresztényekért, mert nem szeretnétek, ha kimaradnánk a 60-80 éves földi élet örömeiből. [Holott ez utóbbiakból nekünk is kijut rendesen, mert Isten nem a jó dolgokat tiltja, hanem a rosszakat.]

De ha tényleg van Isten, és a hit által van lehetőség örökké élni... kérdem én, vajon melyikünk aggódik jobban a másikért? :)


(Tp.)

2011. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1.) én sem értékelném, ha ismernék olyan személyt, aki csak a pénznek él, boldogtalan, nememberszerető. Kicsit tényleg félre értettem, mivel a nemhívő emberekről írtál, és nem tudom, hogy jött szóba, gondolom ellenpéldát akartál írni, ami nekem még nem bizonyítja, hogy hívő embernek lenni jobb, van középút is az én esetemben:)


2.)Nem keverednek, csak valóban egyvelegbe tartozik minden, amit felsoroltam fent, tudom nem egészen egy a vallás a reinkarnációval, csak az a közös, hogy nem hiszek bennük annyira:)jó, én is vallásos vagyok, csak azt nem értem: azt a rengeteg embert, aki gy.i.k-on osszák az ilyen témákat és a reinkarnációt stb., feleslegesnek tartom.

3. mi a racionális magyarázata annak, hogy tényleg létezik Isten.

Bár ezt mind ha megvitatták volna körülöttem vallás orán, csak valahogy nem értettem, nem ragadt meg bennem, mert hosszú félrebeszélés volt nekem.

2011. aug. 28. 08:34
 6/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Olvasd végig,mert különben nem tudod,hogy mire akarok kilyukadni!

Te hiszel az evolúcióban?Mert az egy eléggé alaptalan marhaság.Az evolúció arra épül,hogy az élet véletlen jött létre.Ennek az esélye 2x10 a 160-ikon,pedig a tudósok szerint 2x10 a 40.-en felett már semmi sem történhet meg az egész világegyetemben,ugyanis az már 40 0-ás a 10 után.Ezek után ott van,hogy egy 1958-as,vagy hányas vizsgálatra támaszkodva azt mondják,hogy igenis létrejöhet aminosav véletlen,amiből persze a fehérjék,és amiből az élet.Csakhogy azt elfelejtik megemlíteni,hogy csak 4 aminosav jöhet létre a húszból,ha ennél több,akkor azok "jobbkezesek" lesznek,míg ami az életet alkotja,az mind "balkezes".Ja na meg még az,hogy ennél a kísérletnél nem sikerült elsőre aminosavakat előállítani,tehát kénytelenek voltak olyan gázokat alkalmazni,amelyek nagyon kis valószínűséggel jöhettek létre a Föld őslégkörében,és mint már említettem,akkor is csak 4-et sikerült előállítani a szükséges "balkezes" húszból,ami egy fehérjét alkot.De mondjuk azt,hogy tényleg létrejött az Élet,csakúgy teljesen véletlenül.Na De!!!Akkor is,ez az első fehérje az akkori sugárzásban teljes mértékben elpusztult volna,mivel akkor még nem lehetett a Földnek légköre,tehát volt,nincs.A tudósok ezt azzal magyarázzák,hogy az első fehérjék biztosan belementek a vízbe,és így létrejött az "ősleves".Csakhogy minden erő felfelé áramlik,és így nem kerülhettek a vízbe,vagy ha mégis,akkor is,a víz hátráltatja,mintsem elősegíti a kémiai folyamatok ezen szakaszát.De ha mégis létrejött volna egy élő sejt,mennyi annak az esélye,hogy a DNS és RNS csak úgy létre jön a semmiből,megcsavarodik,és kész,punk-tum.Ugyanakkor a DNS proteinből áll,míg a proteint a DNS termeli.Így egy újabb,úgynevezett "tyúk vagy a tojás" probléma merül fel.Az evolucionisták ezt azzal magyarázzák,hogy biztosan alkalmazkodtak egymáshoz.De ez olyan,mintha azt állítanánk,hogy a só melletti cukor alkalmazkodott a sóhoz,és fordítva,nehogy feloldódjanak,vagy ilyesmi.És ez még csak az Evolúció teremtéstörténete,amivel még sok más baj is van.Tehát már csak ahhoz is,hogy evolúció legyen,Isteni szerencse kellett,mert annyira bugos,szar,hibás,degradált elmélet.Szóval,most én kérdezem,hogy hogyan hisznek el az emberek olyan badarságot,hogy minket a véletlen teremtett,és hogy nincs Isten,holott érdekes még,hogy a gravitáció pont nem 1%-al nagyobb,vagy kisebben alakult ki a Világmindenségben,vagy hogy az embert Isten örök életre teremtette,és ezt az is alátámasztja,hogy egy 120-éves ember,az emlékezőkapacitásának csak a 0,0001%-át használja.Bizonyára sok a megválaszolatlan kérdés,de a válasz a Bibliában,és az Istenbe vetett hitben van,és nem a badarságban.Mert Isten létezésére ezernyi érv van,és az ateisták mégis találnak ellene,de az elme mindig is kifogásokat szült,és szülni is fog sokáig.Csak hogy ez egy végdöfés az Evolúciónak.Na,ki hisz az alaptalanságokban?

2011. dec. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem gondolod, hogy az is felesleges idő töltés, hogy ennyit foglalkozol mások véleményével és mások meggyőzésével?
2013. febr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Régi kérdés, már nem foglalkoztat.
2013. febr. 4. 19:00
 9/9 anonim válasza:

[link] A te döntésed, hogy elhiszed-e. Az egyik kedvenc könyvemben egyszer megkérdezi a másikat, aki történetesen egy pap:

- És mi van, hogyha halála után rájön, hogy ez az egész, amiben hisz - nem is létezik?

- Ne árulja el senkinek, de nem rázna még különösebben! Megkérdezném magamtól, hogy boldogabb lettem volna-e, ha nem hiszek benne? (A szó szerinti idézés nem garantált, de a lényeg benne van.)

2014. ápr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!