Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy sokszor...

Miért van az, hogy sokszor oltogatnak engem (gyakran lányok), amikor senkit nem akarok megbántani, hanem egyszerűen csak magamat adom?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy úgy érzem, sokszor lenézést váltok ki a lányokból. Nem azt mondanám, hogy "lúzer" vagyok, csak történt egy-két rossz dolog a kamaszkorom elején az életemben, emiatt nagyon bezárkóztam és otthonmaradós lettem, és ezért nincs gyakorlatom olyan dolgokban, amik másoknak teljesen természetesen mennek. Pl. egy ilyen csipkelődést, amit más simán tud kezelni, mert hozzászokott a baráti ugratásokhoz, én úgy kezelek, hogy először nem tudok mit mondani, aztán elszégyellem magam, mert töketlennek, papucsnak érzem magamat, aztán elönt a tehetetlen düh, hogy már megint engem akar valaki lejáratni, ezért elhatározom, hogy a legközelebbi adandó alkalommal visszatámadok (de közben félek is kissé ettől, de mindig meg tudom makacsolni magam), de a következményektől való félelem miatt ez kissé görcsös lesz, és ilyenkor szokott az lenni, hogy a sok kis tüske és önbizalomhiány miatt felgyülemlett düh hatására sokkal durvábban reagálok, mint indokolt lenne, és ilyenkor eljátszom a becsületem egy társaság előtt.


Valahogy egy csomó helyzet van, amit egyszerűen nem tudom, hogy kell kezelni, sőt, azt sem érzem, hogy nekem hogy kéne viselkednem. Nem is igazán érzem, hogy ki vagyok és milyen az én személyiségem, mert nem "jön", mint egy begyakorolt reflex, hanem úgy érzem, hogy el kell döntenem, de ez valahogy így nem működik. Úgy érzem, hogy túl sokat voltam egyedül, és valahogy elsorvadt, beszűkült a személyiségem. Sokszor nem tudok mást, csak bután vigyorogni, mert semmi nem jut az eszembe, semmi nem jön reflexből. Amikor lazulni próbálok, az meg sokszor erőltetett, és nagyon hülye szituációkat szül.


2014. febr. 1. 03:20
 1/3 anonim válasza:
Nekem is voltak gondjaim és ugyan ilyen lettem mint te. Teljesen ismerős ez az érzés. Megtudhatom a korod, nemed, és esetleg h melyik megyében laksz? megismernélek
2014. febr. 1. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
21/F, Bp.
2014. febr. 1. 21:22
 3/3 anonim válasza:
Nah ez mar egy isnerkedos oldal lett?:D
2015. febr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!