Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Németül megtanulni legalább...

Németül megtanulni legalább alapszinten fél év alatt lehetséges, úgyhogy mellette 2 másik nyelvet is tanulok?

Figyelt kérdés
Augusztustól szeretnék külföldön dolgozni, Németországban. A munka biztos, de alap nyelvtudás kell hozzá. Most tanulok angolul, illetve folytatom azt amit suliban megtanultam, és csehül. Ezeket se szeretném abbahagyni. Vagy mondjak le erről a munkáról és próbálkozzak olyan helyen ahol angolul beszélnek?
2014. febr. 7. 19:32
 1/1 anonim ***** válasza:

Én is egyszerre tanultam a nyelveket, amiket jobbára beszélek is már, szóval szerintem nincs olyan, hogy "kevered a szavakat vagy a nyelvtant", abszolút lehetséges egyszerre több nyelvet tanulni.

Nem lesz egyszerű, mert a német tanulás az elején megy döcögősen, rá kell érezni a nyelv sajátosságaira, de nem lehetetlen. Tanulj szorgalmasan szavakat, keress összefüggéseket (valós), könnyítsd meg magasnak. A nyelvtani része alapszinten pedig nem egy ördöngősség, de szívesen segítek neked.

2014. febr. 8. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!