Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Roma vagyok dolgozni akarok...

Roma vagyok dolgozni akarok de már 2 éve nem vesznek fel sehova miért?

Figyelt kérdés
még segédmunkásnak se, hagyjam el az országot?
2009. dec. 9. 06:39
1 2
 1/14 anonim válasza:
51%
Igen, minél gyorsabban, és vidd az összes rokonodat is.
2009. dec. 9. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

És az első válaszoló vezesse a kocsit.

Egyébként a 'miért' egyszerű, nagy a munkanélküliség.

Ma még a magasan képzett embereknek is nehezebben megy, ha pedig valakinek nincsen hasznos, keresett szakmája, annak nagyon nehéz. Pont a segédmunkás piac agyontelített, hiszen akiknek nem sikerül a szakmájukban elhelyezkedni, azoknak egy idő után szinte bármit el kell vállalniuk. Egyébként felvétel sem nagyon van, tehát ezt az időszakot kell kibekkelni. A helyzet külföldön sem sokkal jobb, de ott nyelvtudás nélkül nem lehet elhelyezkedni.

2009. dec. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
Magyar vagyok, dolgozni akarok és 1 éve nem vesznek fel sehová. Segélyt nem kapok, orvosi ellátásom nincs.
2009. dec. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
azért, mert még a magyart se veszik fel, hanem inkább elküldik... nem most kéne munkát keresni, mikor nincs, hanem akkor kellett volna elfogadni, amikor volt (és itt most nem konkrétan rád gondolok, mert nem tudom, hány éves vagy és miért nem dolgoztál, hanem azokra a romákra, akik 40-50 évesen se fogtak még semmilyen munkaeszközt a kezükbe)
2009. dec. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
95%
Utolsónak: Akinek nincs jövedelme, vagy a családban az egy főre jutó jövedelem kevesebb, mint a minimálbér, az rászorultsági alapon a polgármesteri hivatalban igényelhet egészségbiztosítási támogatást; ebben az esetben nem kell semmit fizetnie, és kap ellátást.
2009. dec. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
82%
Szakma, diploma nélkül sokkal nehezebb munkát találni azoknak is, akik nem cigányok.Menj a munkaközvetítő központba, jelentkezz valamilyen tanfolyamra, tanulj ki egy szakmát.
2009. dec. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
8:22 Ez igy van. Abban az esetben, ha ilyesmivel fordulsz a hivatalok felé kijönnek környezettanulmányra. SAJNOS az elmúlt 30 évben amíg dolgoztam/dolgoztunk, nem szórakozásra, hanem a házunkra, a környezetünk szépítésére fordítottuk a megtakarított pénzünket. Úgyhogy most van egy szép házunk, amit nem tudunk eladni, nem tudunk fenntartani, jövőre adót fizethetünk utána és segélyt sem kapok, mert van vagyonunk. Ennyi
2009. dec. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
93%
A magyarok közül is soknak nincs munkája.A romák ellen pedig olyan hecc-kampány folyik,hogy esélyük sincs.Aki pedig már 40-50 éves,annak a rendszerváltás előtt dolgoznia kellett.Ez a cigányokra is vonatkozik.A Kádár-rendszerben nem volt munkanélküli segély,egyéb segélyt is csak a valóban betegek kaptak ( akár magyar volt,akár cigány) és aki nem dolgozott azt megbüntették közveszélyes munkakerülésért.
2009. dec. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne add fel!Elöbb-utóbb feltűnik valakinek,hogy tényleg akarsz dolgozni.

Szerintem nem kellene elhagyni az országot olyan embernek,aki hajlandó dolgozni.

(ha a volt osztálytársaid közül megkérdezel,nem tudnak-e beajánlani valahova-ők ismernek,akkor remélhetőleg sikerrel jársz.Ne aggódj nem romáknál is így megy.Fontos az ismeretség és nem szégyen,ha munkát kér valaki!)

2009. dec. 9. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A világban élő romákkal, ami összeköt minket, a kirekesztettség és a bőrünk színe. Nehéz manapság cigánynak lenni ..Úgyanakkor jelentkezett egy új tipusú cigánygyűlölet. érettségi diplomával nagyon nehéz állást találni
2009. dec. 9. 19:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!