Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Adventistáknál mi van akkor,...

Adventistáknál mi van akkor, ha szombaton kell ledolgozni egy későbbi szünnapot? Bemennek dolgozni vagy szabadnapot vesznek ki?

Figyelt kérdés
2011. okt. 15. 19:13
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
17%

Szerintem egyéntől függ, ill. egy személy is váltogathatja akár: egyszer szabit vesz ki, másszor bemegy... Egyikben sincs semmi különleges, ez megszokott jelenség a nem hívők köreiben is. Nézz csak körül az utcán egy-egy ilyen napon. :)


Am. nem tudom, nem vagyok adventista. Viszont volt már egy hasonló kérdés, amelyre nagyon érdekes és tanulságos válaszok érkeztek; jó olvasást. :)


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..

2011. okt. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
69%

Szia!


Szabadnapot veszünk ki. Az adventisták nem dolgoznak szombaton, mert a szombat az Úr napja, a Teremtés emlékünnepe. Ezen a napon megpihenünk, és lehetőség szerint testvéri közösségben töltjük.


Üdv. Péter

2011. okt. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
89%

Én is szabadságon leszek aznap.

Erre a célra tartalékolunk elég szabadnapot minden évben.

Persze nem árt, ha az ember előre megbeszéli ezt a főnökével, és ő előre tudja, hogy szombaton nem megyek dolgozni. Néha ez konfliktusokkal jár, a munkatársak gyakran morgolódnak emiatt, de a szombatnap megünneplésével a hűségünket fejezzük ki az Úr felé.

Tapasztalatból mondom, megéri!!!

2011. okt. 17. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
60%

Sziasztok!


Bocsi az OFF-ért!

Nem vagyok adventista, és nem tartozom semilyen gyülekezethez sem.

Mióta megtértem itthon vagyok gyesen, így "könnyen" megtartom a szombat napot. Tudom, hogy a szombat van az emberért és nem az ember a szombatért. Ez a nap a nyugalom napja!


Volt már egy hasonló kérdés, de ott "nem találtam" meg a választ.

"Egyértelmű", hogy szabit vesztek ki, ám mi van akkor, ha mondjuk minden kötél szakad és lebetegszik két kolléga és nincs meg a munkahelyen a létszám, és azt mondják, hogy márpedig be kell jönni! Ilyen eset azért előfordulhat!Akkor betegszabit vesztek ki? Vagy mondjuk tanár az illető aki helyett nincs másik helyettesítő tanár...


Félre értés ne essék, nem kötekedésből kérdezem, hiszen én is megtartom a szombatot és fontosnak is tartom, ezért érdekel, hogy hogyan lehet megoldani ezeket a napokat!

Még ami ide kapcsolódik, hogy régen mikor kötelező volt dolgozni szombaton, akkor hogyan oldották meg az adventisták? Vagy nekik nem kellett dolgozni?


Sajnos nincs adventista ismerősöm akitől ezeket meg tudnám kérdezni!


Azért nem írom ki új kérdésként, mert valószínűnek tartom, hogy kötekedésnek vennék...


Köszönöm ha válaszoltok!

2011. okt. 17. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"Egyértelmű", hogy szabit vesztek ki, ám mi van akkor, ha mondjuk minden kötél szakad és lebetegszik két kolléga és nincs meg a munkahelyen a létszám, és azt mondják, hogy márpedig be kell jönni! Ilyen eset azért előfordulhat!Akkor betegszabit vesztek ki? Vagy mondjuk tanár az illető aki helyett nincs másik helyettesítő tanár...


Félre értés ne essék, nem kötekedésből kérdezem, hiszen én is megtartom a szombatot és fontosnak is tartom, ezért érdekel, hogy hogyan lehet megoldani ezeket a napokat!

Még ami ide kapcsolódik, hogy régen mikor kötelező volt dolgozni szombaton, akkor hogyan oldották meg az adventisták? Vagy nekik nem kellett dolgozni?


Kedves kérdező,


ha lebetegszik két kolléga, hát lebetegszik.

Én akkor is megünneplem a szombatot, a többit pedig az Úrra bízom. Hidd el, ha a világot képes irányítani, ezzel is elbír valahogy.

Az én főnököm egyébként tudja, hogy a szombat az tabu, ezért inkább saját maga megoldja valahogy, illetve a többi kolléga is mozgósítható, akik boldogan eladják a lelküket a szombati dupla bérért... :(

Remélem, nem gondolod azt rólam, hogy elbagatellizálom a dolgot! Egyszerűen csak "magától" megoldódnak ezek a dolgok... Én ezt gondviselésnek hívom.

Persze fiatal koromból adódóan arról nem tudok beszámolni, hogy régen milyen akadályokba ütköztek a testvérek, de biztos vagyok benne, hogy maximálisan megpróbáltak helytállni.

Ha nagyon rázós a helyzet, imában kérni kell az Urat, Ő meg tud segíteni, ugyanis hatalmában áll!


Üdv: Laci

2011. okt. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Dinye ***** válasza:
60%
Ez egy nagyon izgalmas kérdés. Azzal tartom e be az Úr akaratát hogy megtartom a szombatot vagy hogy segítek a munkatársamon aki adott esetben ha én nem megyek be helyette akkor neki kell akár betegen is bemennie. Vagy kirúgnak a munkahelyemről ez egy próba, és Isten majd gondoskodik rólam? , a zsidók nem harcoltak szombat napon Istenhez való hűségük végett és miután a kipusztulás szélére sodrottak voltak kénytelenek úgy határozni hogy a háborúskodás az nem számít munkának Isten szerint. Szerintem segíteni más embertársadon és azért menni be dolgozni szombaton szintúgy nem számít munkának. De amúgy meg Jézus pont a törvény által behozott szolgaságból szabadított meg mindannyiunkat. Elég szomorú amikor például egy pásztor azt mondja..... , nem adventista pásztorról van szó,.... hogy ő szombaton senkinek sem foglalkozik a problémájával azt a napot a családjának és az Úrnak szenteli teljes egészében. Én nem ilyen Jézust ismertem meg a bibliából, aki példaképként kelljen hogy álljon mindannyiunk előtt. És végezetül annyi és annyi a vétkünk még megtérésünk után is ami személyes önzésünk vágyaink miatt van bennünk és meg kell harcolnunk vele minden nap, biztos hogy a szombat meg nem tartása ami pont azért történne hogy segíts másokon vagy hogy eltartsd a családod biztos hogy pont az lenne a BÜN az életedben ?:).végezetül ajánlom a római leveleket melyek megmutatják hogy csak kegyelem által lehet üdvözli törvény megtartása miatt képtelenség , komolyan való megfontolását :) Rengeteg áldás rátok .
2011. okt. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
87%
1973 óta vagyok adventista, és a Kádár korszakban elvi alapon nem szívlelték a vallást komolyan gyakorló embereket. Akkoriban a EGYT Gyógyszervegyészeti Gyárban három műszakban dolgoztam, mint alapanyaggyártó. Ez azzal járt, hogy már a péntek délutáni műszak is a szombat megkezdését zavarta, hiszen a Biblia szerint a szombat vagyis általában a nap estétől azaz naplementétől naplementéig tart, és télen a péntek naplementéje a délutáni műszak elejére 15 óra 45 re esik.Már amikor elmentem megkötni a munkavállalási szerződést leszögeztem, hogy a szombatot szeretném megtartani, és helyette ha vasárnapon szükség lesz a munkavégzésre, én azt szívesen vállalom. A részlegvezető beleegyezésével az 52 szombati napból a szabadságaimat kénytelen voltam feláldozni és amikor azok elfogytak, akkor fizetésnélküli szabadságot kellett kérnem, és ezt minden héten előre ki kellett állítani. A főmérnök engedélyezte és ezt türelmesen minden héten amikor szükség volt rá 3 és fél éven át tartó munkaviszonyom alatt soha nem gátolta. Azokon a munkahelyeken ahol betegellátás, vagy életmentő, vagy katasztrófaelhárítás folyik az volt a gyakorlat, hogy szükség esetén a szombat ünneplők felvették a munkát, de nem fogadtak el érte fizetést. A Teremtésért felelős Istennek van hatalma az őt tisztelőket megtartani egy olyan világban is, ahol minden az önzésre és a küzdelemre a profitra épül, vagy vallási féltékenységből nem kívánják megadni a szombati szabadnapot. Eljön az az idő, amikor a vasárnapi munkavégzést is be fogják szüntetni, mert a Vasárnapünneplés a Vatikán hatalmi jele, és az iránta való hűségének bélyege; és akik nem ünneplik meg a vasárnapot sem fizetésre sem pedig egyéb jövedelemre nem számíthatnak. Isten azonban abban az időben is hatalmával fenntartja a szombathoz ragaszkodókat. Kenyerük és vizük el nem fogy.
2011. okt. 22. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%

"Emez az egyik napot különbnek tartja a másiknál: amaz pedig minden napot egyformának tart. Ki-ki a maga értelme felől legyen meggyőződve." Róm 14:5


"Most azonban, hogy megismertétek az Istent, sőt hogy megismert titeket az Isten, miként tértek vissza ismét az erőtelen és gyarló elemekhez, amelyeknek megint újból szolgálni akartok? Megtartjátok a napokat és hónapokat és időket, meg az esztendőket. Féltelek titeket, hogy hiába fáradoztam körültetek." Gal 4:9-11


"Elszakadtatok Krisztustól, akik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek." Gal 5:4

2012. ápr. 16. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 munyamunya ***** válasza:
69%

Kedves 8-as válaszoló!


A római levél egész 14. fejezete elejétől a végéig egy téma köré épül, mégpedig az étkezési szokások köré.


Róma14:2-3: ""Némely ember azt hiszi, hogy mindent MEGEHETIK; a hitben erőtelen pedig zöldséget ESZIK. A ki ESZIK, ne vesse meg azt, a ki nem ESZIK; és a ki nem ESZIK, ne kárhoztassa azt, a ki ESZIK.""

6. ""A ki ügyel a napra, az Úrért ügyel. A ki ESZIK, az Úrért ESZIK, mert hálákat ád az Istennek: és a ki nem ESZIK, az Úrért nem ESZIK, és hálákat ád az Istennek.""

15-17 ""De ha a te atyádfia az ÉTELÉRT megszomorodik, akkor te nem szeretet szerint cselekszel. Ne veszítsd el azt a te ÉTELEDDEL, a kiért Krisztus meghalt. Ne káromoltassék azért a ti javatok. Mert az Isten országa nem EVÉS, nem IVÁS, hanem igazság, békesség és Szent Lélek által való öröm.""

20-21 ""Ne rontsd le az ÉTELÉRT az Isten munkáját. Minden tiszta ugyan, de rossz annak az embernek, a ki botránkozással ESZI. Jó nem ENNI húst és nem INNI bort, sem semmit nem tenni, a miben a te atyádfia megütközik vagy megbotránkozik, vagy erőtelen.""

23 ""A ki pedig kételkedik, ha ESZIK, kárhoztatva van, mert nem hitből ESZIK. A mi pedig hitből nincs, bűn az.""


Ennek semmi köze nincs az Isten által elrendelt ünnepnapokhoz, sokkal inkább a böjtölési napokról, és hústól, bortól való tartózkodásról beszél.


A Galata levél pedig olyan tanítások beszivárgására utal, melyek egy zsidó szekta könyveiben, a "Törvény cselekedetei"-ben vannak felsorolva. Ezek aszketikus, szigorú szabályok, aprólékos naptárrendszer, melyeket nem Isten rendelt. Hivatalosan 4QMMT iratnak hívják, a Holt-tengeri tekercsek közt találták, részletei itt angolul elolvashatóak: [link]


Pál ezek ellen tanít, és hangsúlyozza, hogy cselekedetekből senki nem lesz igaznak nyilvánítva Isten előtt.

2012. ápr. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Sziasztok!


Köszönöm munyamunya értékes gondolataid ezeket szeretném folytatni. Tévedés azt gondolni, hogy bármelyik szombatünneplő ember azért ünnepli a szombatot, mert "a törvény által akar megigazulni."


A hit általi megigazulás az adventisták alaptanítása.


Üdv. Péter

2012. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!