Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Melyek azok a könyvek, melyek...

Melyek azok a könyvek, melyek segítenek az alap műveltség elsajátításához?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ez most úgy hangzik, mintha úgy akarnék tenni, mintha művelt lennék, de valójában csak szeretnék kicsit olvasottabb lenni, és nem tudom, mivel kezdjem. Nem gondolom, hogy elolvasok egy Szent Johanna Gimit, Neveletlen Hercegnő naplóját, stb. és fejlődni fogok ezen a téren, de konkrét elképzelésem sajnos még nincs arról, hogy mi segítene, emiatt szeretnék segítséget kérni. :)

2014. márc. 1. 18:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A tankönyvekkel próbálkozz. Ami abban van, az az alapműveltség.
2014. márc. 1. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha irodalmi területen szeretnél művelődni, akkor ajánlok elolvasni egy-két diákkönyvtár sorozatot (ebben vannak kötelező olvasmányok és olyanok amit illik ismerni, de nem tananyagok). Ilyenekre gondolok:

[link]

[link]

[link]

2014. márc. 1. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
100%

Én ezeket ajánlanám

Gogol-Az orr,A Köpönyeg

Voltaire-Candide

Goethe-Faust

Jonathan Swift-Robinson

Madách-Ember tragédiája

Jókai-Aranyember

Antoine de Saint-Exupéry-Kis herceg

Paulo Coelcho- Az alkimista

Gárdonyi-Egri csillagok,Láthatatlan ember

Örkény-Tóték

Még van egy csomó próbáltam mindenhonnan egy kicsit kicsípni :)

2015. ápr. 2. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!