Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van rasszizmus? Mi...

Miért van rasszizmus? Mi értelem egyáltalán? Hívő emberek, hogy lehetnek rasszisták?

Figyelt kérdés

Vallástól függetlenül, hogy lehetnek hívő emberek rasszisták? Azok nem is igazi hívők!


Miért baj, hogy vannak másmilyen emberek? A velük való házasság ?

Nem értem miért ülnek fel emberek ilyesminek? Hogy képzelhetik,hogy valaki csak azért alacsonyabb rendű,butább,értéktelenebb,érzéketlenebb a fájdalomra,hajlamos a bűnözésre,pedofíliára csak mert nem olyan, mint mi?

A mi alatt mindenki értse a saját etnikumát.



2014. márc. 5. 21:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem vágom, hogy mit nem értesz ezen.


Elég ránézni egy echte cigányra vagy egy négerre és bárki megmondja, hogy csúnyák, akinek van akár csak egy kis szépérzéke is.


Én azon csodálkoztam mindig, hogy a nagy keresztény európaiak, akik a középkor vége felé Afrika Szaharától délre eső részeire vetődtek és ott először találkoztak az olyan igazi, koromfekete négerekkel, hogy nem nézték őket sötét démonoknak vagy mit tudom én, hogy minek és hogy nem akarták őket kinyírni mind egy szálig.


Ja és nem vagyok hívő.

2014. márc. 5. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Látom te is valami védett helyről osztod az észt. Költözz egy borsodi faluba és garantálom, hogy egy éven belül személyesen fogod megtapasztalni, hogy miért és hogyan alakul ki a rasszizmus és hogy mi az értelme.
2014. márc. 6. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A rasszizmus természetes mechanizmus. Nem csak a fehér emberek rasszisták. A feketék, ázsiaiak ugyanolyanok. Sőt, az állatok is rasszisták bizonyos formában. Ami nem olyan mint ők, azt elmarják maguk közül. Jobb kérdés, hogy miért ne lenne rasszizmus, ha egyszer genetikailag bennünk van a mássággal szemben akár erőszakosan való fellépés hajlama.

Egyébként meg van úgy nevezett orvosi rasszizmus. Bizonyos rasszok, népcsoportok hajlamosabbak bizonyos elváltozásokra, betegségekre, vagy akár fizikai, illetve mentális jellemzőkre.

Tagadhatatlanul különbözünk bizonyos mértékig más rasszoktól, vagy etnikai csoportoktól. Téged is csak az zavar, hogy ezekhez a különbségekhez alá/fölérendeltséget társítanak.

2014. márc. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!