Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Dél-Koreában vannak/voltak...

Ágoston Noémi kérdése:

Dél-Koreában vannak/voltak különleges foglalkozások?

Figyelt kérdés
Gondolok olyanra, mint Japánban a szamuráj, vagy ninja, ami régebbi, és a mangaka, benshi, ami mostanában is létezik (vagy ninják vannak még?) Hallottam olyanról, hogy gisaeng, de ha van több, megköszönném, ha leírnátok :/

2014. márc. 7. 08:39
 1/2 anonim ***** válasza:
50%

A szamuráj és a ninja nem foglalkozások. A szamuráj egy társadalmi osztály volt. A ninja meg egy régió lakói, akik jellegzetes harcmodort fejlesztettek ki.

A Giaseng az már inkább tekinthető foglalkozásnak, ami a japán gésháknak felel meg. Nem tudom még mi minősül különlegesnek számodra, de minden ami itt vagy kínában/japánban volt, annak szinte kivétel nélkül van Koreai megfelelője.

De a kulturálisan jellegzetesek és történelmiek közül talán a Pansori színészek külnlegesnek mondhatók, vagy a Sámánok (Mudang), Jeju szigeti női búvárhalászok (Haenyo) stb.

2014. márc. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a választ, és igazad van, rosszul fogalmaztam, amikor foglalkozást írtam, csak nem tudtam máshogy kifejezni :S
2014. márc. 8. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!