Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért olyan bunkók a szomszédo...

Miért olyan bunkók a szomszédok, akiknek nincsen gyerekük?

Figyelt kérdés
Becsengetnek reggel, amikor aludna az ember, és főleg a baba. Vagy verik a radiátort,amikor a kicsi szaladgál otthon. Nem csap nagy zajt,de ha mégis, akkor mi van? A felettünk lakóknak 3 kicsi gyereke van, rohangálnak,labdáznak,mégse jut eszembe sose,hogy szóljak,vagy radiátort verjek....(Debrecenben lakunk)
2008. júl. 23. 09:13
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
Mert nem tudják elviselni hogy a gyerekek ott rohangálnak a közelükben.
2008. júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
94%
Hát azért ez két oldalú. Bunkók, mert nem hagynak benneteket aludni. De azért azt nem mondanám, hogy akkor mi van, ha a kicsi zajt csap. Nekem is pici gyerekem van, 9 hónapos babám. Felettünk három gyerek lakik, egész nap úgy dübörögnek, mintha tekézének, vagy én nem tudom mi. Néha igenis rácsapok a radiátorra, mert már imbolyog a csillár és csilingelnek az üvegpoharak a szekrényben. Egy társasházban tekintettel kell lenni egymásra. Vagy legalább is kéne. De ezek fölöttünk nincsenek. A három kölök volt már, hogy sósmogyorót szórt le az erkélyünkre, de öntöttek már le jeges teát, az üveget diszkréten utána dobták, paradicsomot dobnak ki az ablakon, lehetőleg amikor valaki arra sétál, stb. Általában este nyolckor mennek le játszani, de nem ám a térre, hanem az ablakok alá, és a falon labdáznak. Most erre mit mondjak? Tényleg nem ártana elgondolkodi azon, hogy egy társasházban mások is laknak. Tegnap, amikor este tízig nem tudtam elaltatni a fiamat az idétlen fallabdázásuk miatt, akkor már kiszóltam az ablakon, hogy menjetek már innen a búsba mert mások is laknak itt. Rögtön csend lett. Reggel meg jött le hozzám az anyjuk panaszkodni, hogy már az is baj, ha lent játszanak? Hát basszus az nem lenne baj, ha a téren játszanának, de miért az ablakok alatt kell ordítozni este nyolctól tízig??? Meg hogy ezek egész nap ordítanak és dübörögnek? És az anyjuk rájuk se szól? Hát azért ezt nem kéne. Szóval én meg tudom érteni, hogy bizonyos dolgok zavarják a szomszédokat, pláne azokat, akiknek nincs gyerekük. Zajos játékot a játszótéren kell játszani, otthon meg csedeset. Oké, még a délelőtti, koradélutáni órákban esetleg lehet kicsit otthon is rohangálin, mert olyankor a legtöbben nincsenek otthon, de azért ezt igen is meg kell tanulni, hogy ilyne házban tekintettel kell lenni a szomszédokra.
2008. júl. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ja egyébként, nem azért csengetett reggel,mert zavarta valami, hanem csak mondani akart valamit, és gondolta, ő jól van kialudta magát,miért ne? Nagyon feldühít,mert én meg semmit nem alszom éjjel szinte, elég fáradt vagyok,csak akkor alszok,amikor a kisbabám is,és ez is elég ritka.
2008. júl. 23. 09:50
 4/6 anonim ***** válasza:
68%

Vicaverza is igaz a gyerekes vs nem gyerekes hozzáállás. Az egész a manapság divatos önző, flegma, intoleráns, csak magával törődő emberi magatartásra vezethető vissza.

Nekünk nincs gyerekünk, de van két kis-közepes kutyánk (spániel). Voltunk már olyan helyen, ahol a kutyák ugatása miatt ferde szemmel néztek ránk, bezzeg az őrjöngő, hiperaktív kölökre meg nem szóltak volna rá, pedig ha az legalább 10 másodpercre le tudott volna állni, a kutyák sem ugattak volna.

A gyerekesek is tudnak nagyon önzők lenni. Mert a kölök mindent csinálhat, hisztizhet, nyújtottan "aaazt-aaakaaarooóm"-ozhat. Arra nem kell rászólni. A kutyásoknak meg kuss.

Persze van ennek másik oldala is. Sok gyermektelen (és akár kutyátlan) meg képtelen annyi empátiát tanúsítani, hogy a kisgyerekek vagy bárki nyugalmára odafigyeljen.

Úgyhogy azt kell mondjam, hogy a bunkóság az gyermek,- és állatsemleges.

De a kutyás- nemkutyás feszültség is ilyen. A nemkutyás nem tudja elviselni, ha valakinek kutyája van. Sok kutyás meg képtelen megnevelni a dögét, hogy ne csaholjon egész álló napon.

Sőt, van egy aranyos sztorim, a kutya-nemkutya-kisgyerek háromszögre: Veresegyház egyik kellemes kertvárosában szoktunk sétálni a spánielekkel. (több fiatal, babakocsis párral tökjóba vagyunk egyébként és oda vissza tiszteletben tartjuk egymást) Lakik itt egy amolyan kihaénnem öregúr, gépkölcsönzője van az állomásnál (tehát már elért valamit az életben), egyszer megállt a SUV autójával mellettem és azt mondta, hogy ne menjek a kutyákkal a háza előtt el, mert az ő kutyája Őrjöng (hosszú Ő-vel) és a kisunokája nem tud aludni. Elég pökhendi és arrogáns attitűddel adta elő (szegénykém, nem tud más lenni). Nekem elkerekedett a szemem és visszakérdeztem, hogy komolyan gondolja, hogy az ő kutyája miatt valaki ne mehessen arra az utcán? Erre eldurrant az agya, hogy ő különben is tele van indulattal és hogy mit képzelek én (letegezve, pedig 36 éves pasas vagyok) hogy tőlem nem lehet semmit sem szépen kérni. Ja, szépen... Ő olyan hatvanas, én vagyok 36 (asszem akkor még 35) és visszakérdeztem, hogy egyébként tegeződünk? Na ez sem tetszett neki. Azt is mondta, hogy direkt naponta többször megyünk arra a kutyáinkkal, hogy idegesítsük az övét. Én aztán persze mondtam neki, hogy az egész környéken vannak ugatós kutyák, a mieink is ugatnak, ha arra jön egy kutya és másoké is ugat, ha mi arra megyünk és sajnos nincs helikopterem, hogy úgy vigyük ki a kutyákat a lakott területről, hogy semmilyen más eb ne lássa őket.

Nade bocsánatot kérek, hogy nagyon elmentem ebbe a kutyás irányba, ez a kisgyerekes vs gyerektelen témával azonos nagyságú feszültségforrás a lakosság körében.

Én a helyedben azt csinálnám, hogy a békés egymás mellett élésre és az "élni és élni hagyni" elvre hivatkozva megkérném a szomszédaimat, hogy reggel 8 vagy 9 előtt ne csöngessenek be, mert felébred a kisbaba. Ahol neveletlen kölkök vannak, azoknak is szólnék, hogy kicsit intsék őket konszolidáltabb modorra és persze magam járnék jó példával, és megmutatnám, hogy gyerekkel együtt sem megyek senki agyára. Azt azért el kell fogadni, hogy "Nem csap nagy zajt,de ha mégis, akkor mi van?" hát akkor az van, hogy a zsivajgás, a hisztike, a toporzék ezek valóban nem valószínű, hogy a környezetet szórakoztatják. A gyermekteleneknek is joguk van a nyugalomhoz és természetesen a gyerekeseknek is ahhoz, hogy békében nevelhessék a gyerkőcöket. Önzőnek lenni nem szabad. Senkinek sem. Úgy sem, hogy csöngetni tilos, de a kölköm akármit tehet és úgy sem, hogy verjük a csövet, de egyébként meg rácsengetünk korareggel a kisbabás szomszédokra.

2008. júl. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Meg is szomoríthat valakit, ha nem lehet gyereke... Persze ez nem ad felmentést arra, hogy az illető bunkó legyen azokkal, akiknek van, de talán egy érthető lelki oka lehet. Próbáljatok meg kedvesek, normálisak lenni velük, akkor valószínűleg ők is azok lesznek.
2008. júl. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az én szomszédomnak kutyája van ami 24órából 12-őt végigvonyít. Természetesen éjjel is, és mp3 lejátszóval kell aludnom, mert másképp nem tudok. Mindig az vigasztal, hogy reggel úgyis aludhatok sokáig. Persze minden reggel kb 7kor arra kelek h vinnyog a kutya az ablak alatt :( Szóltam már szépen is meg bunkón is, de még arra is lusta, hogy kijöjjön amikor csengetek... Ott tartok, hogy elköltözök vagy annyira az agyukra megyek, hogy ők fognak elköltözni. És persze ha nem a kutya vonyít éjjel akkor arra kelek, hogy szomszéd hazaér részegen és félórát csörömpöl a kapuval aztán egy órán keresztül üvöltöznek meg ölik egymást. Abba hagyják, már félálomba vagyok utána a rendőrök nyomják negyed órát a csengőt.
2010. jún. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!