Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A külföldiek (ázsiai, afro...

A külföldiek (ázsiai, afro amerikai) miért flegmák/nagyképűek?

Figyelt kérdés

Úgy mennek az utcán mintha mi csak valami talpnyalók lennénk,meg a boltban is kb az eladó elé szórja az aprót mintha valami koldusnak adományozna, had szedje,nem is köszön csak fapofával elmegy

Az utcán rá se néznek senkire

Persze beszélni még nem volt alkalmam velük,lehet hogy megváltozna a véleményem


2014. márc. 15. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén szólva ilyen külföldit még nem láttam, legfeljebb filmekben... múltkor éppen egy magyar "úriember" üvöltötte le az egyik üzlet pénztárosát, mert az véletlenül 100 Fttal kevesebbet adott vissza. Azonnal elnézést kért és korrigálta a dolgot, a pasi pedig csak üvöltött, hogy nem elnézést, nincs elnézés, meg akart károsítani, stb... a pénztárnál mögötte álló úr szólt már rá, hogy vegyen vissza, emberek vagyunk, hibázhatunk, nyilván ő sem tökéletes. Szegény lány még negyed órával később is sírva/szégyenkezve szolgálta ki a vevőket... és nem ez volt az egyetlen ilyen eset.
2014. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lehet egyszer ki kéne menned külföldre és megkérdezni. Esetleg kevesebb amerikai filmet nézni :)


Az biztos, én elég sokat éltem pár országban, de az általad leírt nagyképű népcsoportokat nem láttam...

2014. márc. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
69%

ez nem nemzet, hanem emberfüggő....magyarok közt is vannak olyanok, akik így viselkednek, csak mert több pénzük van az átlagnál...


nekem elég sok külföldi barátom van és inkább azt érzem rajtuk, hogy meghúzzák magukat, mert érzik az itthoni idegengyűlöletet...nem akarnak bajt, próbálnak láthatatlanok lenni, tűrnek (pl sok afrikai panaszkodott nekem, hogyha a buszmegállóban nem áll rajtuk kívül más, akkor nem áll meg nekik a busz...mondtam, h ez ellen tenni kellene és igenis írjanak a cégnek, stb. , de csak legyintettek, hogy nem akarnak ők ugrálni inkább).


Egyetlen nemzet jövevényein vettem észre azt a nagyképűséget, amit írtál, mégpedig az arabokon. Na ők látványosan szórják a pénzt, amiért meg se dolgoztak, csak alanyi alapon kapják, és azt hiszik, ezért cserébe bármit megtehetnek, és hogy pénzen bármit megvehetnek...persze tisztelet a kivételnek, ha van.

2014. márc. 16. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!