Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem mondhatom ki a szavam?

Miért nem mondhatom ki a szavam?

Figyelt kérdés

Találtam egy cikket amiben az áll, hogy nem szabad szidni a különböző

-fajokat

-vallásokat

-etniukumokat

, mert ha valaki meghalja feljelenthet/beperelhet még akkor is ha nem ellene szólt a jelző. Miért kell megszabni, hogy én mit mondhatok és mit nem? Következő mi lesz ? Mikor vehetek levegőt, és mekkorát??? Ez az én életem nem a kormányé, ha ők nem merik kimondani ne tegyék. Én kimerem mondani miért nem tehetem?


2014. márc. 16. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:

Azért nem teheted, mert teljesen összekevered a dolgokat, és nem látsz tovább a saját orrodnál.


Az, ha valamit személyes véleményként, tényekre építkezve kritizálsz, kulturáltan fogalmazol nemtetszést, nem büntetendő.


A büntetendő az, amikor gyűlölködve uszítasz, fröcsögsz, s úgy mondasz gyűlölködő véleményt egy kollektív embercsoportról (legyen az vallási, vagy nemzetiségi), hogy arra pusztán az érzelmeid hangolnak, tényekkel nem tudod alátámasztani. Illetve, ha erőszakra buzdítasz azzal, amit kimondasz.


Hadd mutassak példát, akkor talán te is érezni fogod.


"Véleményem szerint a romák, társadalomból való kirekesztettségük és izolálódásuknál fogva, nem tudják elsajátítani a mi értékrendünket, emiatt olyan magas arányú náluk a bűnözés. Erre hathatós megoldást kell találni, mielőtt a helyzet még jobban elfajul." <=> "Büdös c***nyok, takarodjatok innen a g**ibe, mit képzeltek, ellopjátok, amit a magyar megtermelt, lövetni a Dunába az összeset!"


"Szerintem a Jehova Tanúi erőszakosan próbálják másokra erőltetni a vallási nézeteiket. Ezek a nézetek - véleményem szerint - károsak is lehetnek a nem megfelelően tájékozottak számára, s a fanatizmus kérdését is felvetik. Szerintem korlátozni és szabályozni kéne, milyen formában, hol, és hogyan terjeszthetik a hitüket, a többi embert nem zaklatva." <=> "K***ög sz*ntfazék f***kalapok, már végig sem mehetek az utcán anélkül, hogy belém kötnének, rohadjon meg az összes, ott, ahol van, falhoz kéne állítani az összeset!!"


Érzed a különbséget? Az első verzióra már tényleg csak azok mondhatják, hogy rasszista/kirekesztő, akik áskálódni akarnak. Hiszen véleményt fogalmazol meg, valós problémákról beszélsz, s megoldási javaslatokat vetsz fel. A második verzió ellenben gyűlöletbeszéd, amellyel a népcsoport/vallási csoport egészét veszed célpontba, s erőszakot szítasz velük szemben.

2014. márc. 16. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Végre egy normális válaszoló aki nem szidalmazni szeretne...


Visszatérve a kérdésre, én nem azokat szidom akik szembe jönnek az utcán, hanem azokat akik belémkötnek csak azért mert bakancsot hordok bomberral, Nagymagyarország-os "emblémával" és rövid a hajam. Le akar lökni a lépcsőn mert nem tetszik neki a viseletem? Neki kell tetszenem, vagy neki kell szabályoznia hogy mit hordhatok? Szerintem nem... Sőt még azokat is elítélem akik reggel várják a segélyt, életükbe nem dolgoztak még azt sem tudják mi az a munka és akárki arra megy kéregetnek, fenyegetnek. Ezekre miért nem használhatok ilyen kifejezéseket???

2014. márc. 17. 19:48
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán azért, mert azok, akik jobbnak tartják magukat azoknál, akik beszólnak neked, megsértődnek azon, amit te mondasz.
2014. márc. 17. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok: nem tudom, pontosan miket akarsz rá mondani, de tudd megkülönböztetni a véleményt és a gyűlöletkeltést. Annyi biztos, hogy ha nem populista módon demagógiával rágalmazol komplett csoportokat, etnikumokat, felekezeteket, csak véleményt mondasz pontosan azokról az emberekről, akik neked nem tetszenek, nem lehet nagy baj.


A legfontosabb annak a tudatosítása, hogy annak, hogy ő zsidó/roma/jehova/baptista/stb. nincs köze ahhoz, hogy hogyan bánik veled. (Igazából tudjuk, hogy van, de nem ez a lényeg.) Nem állíthatod párhuzamba a nemzetiségét/vallását azzal, amit mond, mert akkor te sem vagy jobb nála. Az embert kell elítélned a véleményedben, és azért, amit mondott, nem azért, amilyen.

2014. márc. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!