Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az emberek alapműveltsége...

Az emberek alapműveltsége szerintetek milyen manapság? Kinek mennyi dolog marad meg az általános és középiskolás anyagból?

Figyelt kérdés
2014. márc. 19. 15:39
 1/4 anonim ***** válasza:
A hétköznapi élethez szükséges dolgok megmaradnak, a nem használtak kikopnak. Szerintem ezzel nagyjából nindenki így van. Szoktam nézni vetélkedőket, és néha nagyokat nézek egy-két kérdésnél, pedig tanultuk. Például nemrég valami növényről kérdeztek, hogy évelő vagy nem, hát arra nem tudtam volna válaszolni. Irodalmi kérdések is nehezek lennének, nem emlékszem már, hogy ki milyen verset írt (néhány kivétellel persze) Ezeket egyszerűen nem használjuk a mindennapokban.
2014. márc. 19. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kinek mennyi. Valakinek a "hasznos" dolgokon kívül is sok minden megmarad, másnak a hasznos sem.
2014. márc. 19. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Számomra és a környezetem számára teljesen természetes, hogy nagyrészt emlékszünk az alap dolgokra és tájékozottak vagyunk minden témában egy kicsit annyira, hogy ne mondjunk fatális hülyeségeket. Így mindig ledöbbenek azon, amikor mondjuk a tévés műsorok leszólítanak embereket az utcán, megkérdeznek valami teljesen alap dolgot (pl aktuális volt, hogy mit ünneplünk márc 15-én), és nem tudják... Nem akarom és nem merem ezt elhinni, nagyon remélem, hogy csak azért vágták össze a hülyéket, hogy vicces legyen és nem ez az arány :(
2014. márc. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ez egy nagyon rafinált kérdés. Látszólag könnyű, de nagyon nehéz. És sokféle válasz adható rá.

Fentebb sok olyan észrevétel volt, mait én is osztok. De ezen túl attól is függ, hogyan élte meg az iskolát. Sajnos sokan vannak, akiknek bár van érettségijük, az elemi szintet is csak súrolják. Már akkor is utálták az egészet, azóta még inkább. Erősen függ a közegtől, ahová az illető kerül. Van, ahol a környezet észrevétlen motiváló hatására a tudás bővül, árnyalódik, és van, ahol az átlagnál jobban kopik (igénytelenedik).

Ma - nem utolsósorban a megélhetési problémák hatására - az alapműveltség, sőt az eziránt való igény jelentősen csökken. A közoktatás színvonala folyamatosan romlik a kormányzati hozzáállás és beavatkozások hatására. Romlik a megbecsültség elenyészése okán is. De főleg azon módszeres politikai igény okán, amelynek fontos a buta ember "kitenyésztése", amely nem tud és nem akar beleszólni semmibe, ha mégis, irányítható. Ennek egyik eszköze a napi életkörülmények romlása, a fáradt, küszködő embernek nincs ideje és türelme a "műveltségre". Egy idő után idegesíti is, és amint ez válik közgondolkodássá, a műveltség lenézetté válik. Többek között innen is, úgy látom, remekül haladunk ebbe az irányba. Más országok is, de ebben mi toronymagasan élen járunk.

2014. márc. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!