Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Szeretném hivatalosan is...

Szeretném hivatalosan is viselni a bérmanevemet. Ezt megtehetem az alábbi módon?

Figyelt kérdés

Nincs semmi bajom a születéskor anyakönyvezett nevemmel.

Hanem egyszerűen szeretném felvenni a bérmanevemet, keresztanyum iránti tiszteletből.

Ő nagyon sokat segít nekem a mindennapokban, nagyon jó a kapcsolatunk. Továbbá nekem tetszik is ez a név, és valahányszor hallom, ő jut elsőnek eszembe.


Ha beadok egy kérelmet névváltoztatásra, hogy egy második keresztnevet szeretnék felvenni, akkor elfogadnák azt indoklásnak, hogy: "A bérmanevemet szeretném hivatalosan is viselni."?


Pl. ha most Kovács Ágnes a nevem, a bérmanevem pedig Klára, akkor a névváltoztatás úgy kérném, hogy a nevem Kovács Ágnes Klára legyen.


2014. márc. 31. 21:20
 1/1 anonim ***** válasza:

szerintem nemigen foglalkoznak az indokkal, mert csak keresztnév és pláne annak még csak nem is cseréje


ha vezetéknévről lenne szó, szerintem azt nyomósabban kellene indokolni


itt csak a pénz fog számítani (10.000 Ft körüli azt ára)

2014. márc. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!