Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire helyes meglátás ez?...

Mennyire helyes meglátás ez? Nagyobb súly--> több önbizalom. Nagyon rossz elgondolás?

Figyelt kérdés
2009. dec. 18. 20:29
 1/6 anonim ***** válasza:
általában forditva szokott lenni,de egyéntől függ ez is mint az ilyen kérdések általában
2009. dec. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én minél vékonyabb vagyok, annál több az önbizalmam :) Szülés után 78 kiló voltam, és egyáltalán nem voltam magabiztos, legalább is a megjelenésemet illetően, ami viszont kihatott az életem többi területére. Most 62 kiló vagyok, kb. ennyi voltam mielőtt terhes lettem, és lényegesen több az önbizalmam. De még nem az igazi sajnos. Le kéne dobnom még úgy 7 kilót, és akkor tökéletes lesz minden :) Szóval nekem a nagy súly egyáltalán nem ad önbizalmat.

De férfiaknál lehet, hogy máshogy van ez. Sőt, biztosan.

2009. dec. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nah túl hamar küldtem el, kifejtem mire gondolok. 19 éves srác vagyok 181 cm és 77-78 kg. ne nézzetek meg miatta, de régóta érzem úgy hogyha "nagyobb darab" lennék nem lennék annyira tárgya beszólásoknak, kínos pillantásoknak, növelné az önbizalmam...én egy zárkózott visszahúzódó srác vagyok, sajnos csúnya külsővel aki ilyen adottságok mellett is nagyon vékonynak látszik, tippelnek 60 kg-nak általában aztán elhűlnek ha kiderül mennyi és mégis milyen vékony...én azt gondoltam el nem baj ha zsírban is jönne fel valamennyi (bár az Istennek se akar a gyors anyagcsere miatt) sokkal magabiztosabb lennék. talán mert nem lennék annyit tárgya akár utcai beszólásoknak, vagy ha valami összetűzésbe keveredek bár rettegek minden ilyesmitől. és magamban néha méregetem az embereket hogy ő 65 kg lehet lenne esélyem ha verekednénk..pedig sosem voltam agresszív nem értem ezeket a gondolatokat...szóval nagyon negatív meglátás ez ahogy gondolom? most néztem 78,4 kgot mutatott a mérleg és máris mintha kicsit jobb lenne...szóval olyan ez hogy nem bánnan ha akár zsírban testesednék nem izomban de nem lennék ilyen piszkafa, egy alaktalan semmi...tisztában vagyok persze hogy könnyen át lehet csúszni a túloldalra is, illetve a hosszabb távú következményekkel mégis valahogy ha "nagyobb darab" lennék úgy érzem több önbizalmam lenne...ha nekem ez a megoldás, érdemes így alakítani hogy ne legyek olyan feszült az utcán és közösségben amit nagyobbrészt ezeknek köszönhetek?
2009. dec. 18. 20:39
 4/6 A kérdező kommentje:
jah és köszönöm mindenkinek a válaszokat
2009. dec. 18. 20:45
 5/6 anonim ***** válasza:
szerintem nincs összefüggés, én 60 kg vagyok, de nincs gond az önbizalmammal.
2009. dec. 19. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A túlsúlyos emberek gyakran önbizalomhiányosak,úgyhogy szerintem nem jó az elgondolásod.Esetleg elkezdhetnél gyúrni,úgy talán nőne az önbizalmad.
2009. dec. 19. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!