Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásol titeket...

Mennyire befolyásol titeket az, hogy magyarok vagytok?

Figyelt kérdés

Mennyire befolyásol nemzeti identitásotok?


Mennyire határozza meg viselkedéseteket, személyiségeteket, karaktereteket és jellemeteket a magyarság?


Mi hat leginkább a személyiségetekre? Szabadidős tevékenység, hobbi, zene, öltözködés stb?



2014. ápr. 13. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Semennyire. Nem szoktam ilyenen agyalni. Úgy élek, ahogy jól esik.
2014. ápr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

A szabadidős tevékenységemre, zenei ízlésemre maximum annyira hat, hogy hallgatok nemzeti rockot is, illetve nagyritkán eljárok egy-egy koncertre. Az öltözködésem nem mutatja, régebben viseltem nemzeti érzelmű ruhákat, de mára már nem nagyon hordom őket. Mintha kinőttem volna ebből, hogy ezt ki kell mutatnom.

Belül érzem ma már, mivel én eléggé nemzeti érzelmű vagyok. Büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, a történelmünkre. A viselkedésem annyiban határozza meg, hogy esetenként ha vitába keveredek ezzel kapcsolatban, akkor megvédem a nézeteim.

Én tisztességes, becsületes embernek érzem magam, aki ha kell segít a társain. Igaz, hogy ez sok más népre is elmondható, de szerintem a magyarokra ez fokozottan volt jellemző a történelem során. Ma meg már... ma már nagyon kevés a tiszta szívű magyar, ahogy én látom.

2014. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Semennyire.

Nekem tökmindegy mi vagyok, vagy hogy te mi vagy.

Nekem egy spanyol/angol/német/kínai/arab ugyanolyan ember mint én, vagy mint bárki más.

Nem skatulyázok származás szerint. Magamat se mást se, bár az tény, hogy baromira feldob ha találkozok egy igazi spanyollal :D Imádok mindent ami spanyol.

A személyiségemre gondolom hat a hobbim (festés, rajz, kocsik) zene (latin, rock, dubstep) meg úgy minden ami körbevesz, de az, hogy én most magyar vagyok-e vagy sem, az a legkevésbé se:)

2014. ápr. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Aki magyarul beszél, arra hatással van a magyarsága. Ha tud róla, ha nem. Mivel a gondolkodásunk egy része a verbalitáson alapszik (maga az, hogy próbáljuk verbálisan megfogalmazni szinte minden gondolatunkat, melyek belső monológokban manifesztálódnak), így az anyanyelvük befolyásolja a logikánkat, gondolkodásmódunkat. Minden nyelvnek van egy saját logikája, amely hasonlíthat más nyelvekére, vagy lehet teljesen különböző is. Az ember anyanyelvének logikája mélyen beleivódik az ember agyába, befolyással van rá.
2014. ápr. 13. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Eddigi kedvenc személyes példám a témában:

Németországban:

-Honnan jöttél?

-Magyarországról.

-És náci vagy?

2014. ápr. 13. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hasonlóan vagyok, mint Deggial.


Ami jellemző rám és ami meghatároz engem, az elsősorban a jellemem/karakterem kihatása. Amit szeretek, illetve amit nem szeretek nem az alapján döntöm el, hogy ez most milyen nemzetiség jellegzetessége, ergo ha például zenéről van szó, akkor összesen 1-2 magyar együttes, illetve néhány magyar énekes van mindössze, akiket hallgatok, ezenkívül a többi külföldi; magyar focit s egyéb sportokat nem nézek, mert rendkívül keveset nézek bármilyen sportot is a tévében, ha már nézek valamit, akkor az általában külföldi box; étkezési/ivási szokások terén egyáltalán nem jellemző rám a magyar konyha, mert jobban szeretem az északi gasztronómiát; stb.

2014. ápr. 14. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még nem gondolkodtam részletesen rajta. Magyarországon születtem, magyar családba és úgy is nőttem fel. Ez biztosan nagy mértékben meghatározza a viszonyomat a környezetemmel, elvégre ez a dolga, de annyira már nem része az öndefiníciómnak, mint volt régebben.
2014. ápr. 15. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!