Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy értik azt hogy "cigány...

Hogy értik azt hogy "cigány beütés"? És mik a jellemzői, hogy lehet eldönteni hogy valakinek cigány beütése van?

Figyelt kérdés
Az egyik barátnömről azt monták hogy cigány beütése van.Pedig magyar a barátnőm.
2009. dec. 22. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

gyakori a cigányosodás, főleg kisvárásokban. tapasztalat is.

ezt arra mondják amikor egy nem cigány cigányosan viselkedik. úgy beszél olyan stílusban mint egy cigány ("há dikkmá", "haljál meg" "rohadjon ki a lelked" és persze maga a stílus)

aki ugyanúgy kötekedik mint a cigányok bandában stb.


dióhéjban.

2009. dec. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de az én barátnömnek az arcára monták,meg a járására
2009. dec. 22. 17:43
 3/8 anonim ***** válasza:
Talán.. azok a tipikus "gülüszemek", sötét arc, fekete szemöldök, pajesz :D és talán az a férfias vagyis inkább az a "menő" járás, plussz hozzávetve amit az első válaszoló írt. :D Ja és a kirívó viselkedés.
2009. dec. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

szökésbarna haja van,és nőiesen megy,sose veszekszik.

Én gondoltam már rá hogy azért mondják mert furán áll a szája,felhuzza vagy nem is tudom hogyan magyarázzam el.

2009. dec. 22. 18:02
 5/8 anonim ***** válasza:
A "beütést" nem nem cigányra mondják, hanem pont arra akiben van 1-2 vonóval. És Pestre is jellemző... igencsak. Arcvonásokban, bőrszínben látszódhat. Járásban gondolom ilyen menő dülöngélősre gondolnak :)
2009. dec. 22. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
30%

Darth Vader

-igénytelen

-másokba indokolatlanul beleköt

-lop

2009. dec. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

sztem a cigányoknak van egy tipikus arconásuk, legyen az szőke-barna-fekete stb hajszínű emberé. olyan kicsit markánsabb a vonásuk. A járásuk erőteljesebb.


lehet ezért mondták a barátnődre.

2009. dec. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
hát a cigóknak éppen hogy nem nagy gülüszemük van, hanem inkább vágott, tatáros.....(a finnek épp ezért nevezik őket tatárnak)
2009. dec. 22. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!