Létezhet ilyen ember?

Figyelt kérdés

(Az elején fontos megjegyezenem: A Bibliát mint irodalmi művet nézem és nem mint szent könyvet, a benne lévő szereplőket pedig kitalált karaktereknek és nem valós személyeknek. )


Tehát létezhet itt közöttünk olyan halandó, normális ember, akinek a személyisége Jézuséhoz hasonlít? Értem ezalatt, hogy mindenkiben képes lehetőséget látni, mindenki felé tud szeretettel és megbocsájtással fordulni? Mindezt úgy, hogy teljesen tisztában van a világ dolgaival, nem naiv, nem lehet átverni. Láttatok már ilyen embert? Nekem istenekre nincs szükségem, de annak örülnék, ha ilyen emberek között élhetnék és én is ilyen lehetnék. Szerintem ennél nem kell több egy jó világhoz. Mennyország sem kéne egy ilyen élet után :)


2014. ápr. 21. 21:24
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. ápr. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Szerintem vannak/lesznek ilyen emberek :)
2014. ápr. 21. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van, de nagyon kevés. Őket hívják megvilágosodottaknak. Fontos, hogy mások őket, és nem ők saját magukat.
2014. ápr. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!