Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehetek Német állampolgár?

Lehetek Német állampolgár?

Figyelt kérdés

Édes apám Német. Ahhoz hogy én megkapjam a Német állampolgárságot mik kellenek?

Illetve én úgy tudom hogy elmúltam 18 saját magam kérvényezhetem nem kell a Apám bele egyezése sem!

(Igen elismerte anno hogy a fia vagyok stb..)

Csak értelmes és válaszokat :) hülye fárasztó kommentek kíméljenek.. Köszi



2014. ápr. 23. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Például kezdetnek érdeklődhetnél a megfelelő hivatalos szervnél egy sokad rangú fórum helyett.
2014. ápr. 23. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy német állampolgárságot kapj, Németországban kell élned. Állandó lakás, állandó munkahely, tökéletes nyelvtudás és minimum 5 év, de még akkor sem biztos, hogy megkapod.

Ma már nem elég a német származás.

2014. ápr. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
44%

Állandó lakás, állandó munkahely, tökéletes német nyelv ismerete, és ha jól tudom 5 éve kint kell élj de valami ismerősöm magyarázta hogy már 6 év kell, ezt így nem tudom, de nem lesz egyszerű dolgod. Plusz ugye az állampolgári vizsga, ami ugye a Német történelem, és a Német irodalom meg ha jól tudom a társadalomismeret része az amit vágnod kell rajta.


Az hogy apád helyi állampolgár az annyit tesz hogy valamivel könnyebb a dolgod, de ahhoz hogy ezt figyelembe vegyék ő neki is részt kell vennie a kérelemben amennyire tudom.


Egyedül akkor kapnád meg legkönnyebben ha elveszel egy német lányt.


A gyerekkori haverom így kapott állampolgárságot hogy elvette a német barátnőjét akivel akkor még csak 1 éve voltak együtt. De a kapcsolatuk nagyon jó szerencsére, már évek óta.



Úgyhogy jól gondold meg, de legpontosabb infót csak akkor kapsz ha a megfelelő személyeknél érdeklődsz, de a lényeges infókat amikre számítani kell leírtam.

2014. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a gond az, hogy a nemet allampolgarsag nem jar alapbol szuletes jogan ugy mint a legtobb, mert Nemetorszag tiltja a kettos allampolgarsagot, igy meg amig kiskoru voltal kellett volna valasztani a nemet es a magyar kozott. Most hogy mar nagykoru lettel, ez az ut tobbe nem jarhato, az van amit az elobb irtak.
2014. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Értem!

köszönöm szépen mindenkinek!! :)

2014. ápr. 23. 11:39
 6/8 Vookie ***** válasza:

Na akkor a hivatalos oldalról: ha apukád német állampolgár és elismerte az apaságot, akkor 18 éves korodig kettős állampolgár vagy/voltàl. 23. Éved betöltése előtt kérvényezheted a német állampolgárságot.

De tényleg jó lenne, ha a követségen tájékozódnál.

2014. ápr. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hivatalos álláspontról én is sok mindent hallottam már, és itt is elhangzott olyan állítás, ami biztosan rossz, ezért leírom az én helyzetemet:


28 éves vagyok, Magyarországon születtem német apától és magyar anyától, és nem éltem kint Németországban (csak miután megkaptam a német útlevelemet), nem vettem el német lányt, és mégis van német állampolgárságom. Ahogy nővérem, úgy én is kettős állampolgár voltam, majd 1 éves korunkban kellett választaniuk a kettő közül: mindketten magyarok lettünk. Jó 25 évvel később kérdezett rá édesapám, hogy mi kell ahhoz, hogy újra kettős állampolgár legyek, mire kiderült, hogy 92-94 tájt Németország automatikusan megadta nekünk az állampolgárságot. Öcsém, aki 93-ban született, kettős állampolgár volt születésétől kezdve, és nem kellett választania, és nem is kell választania a kettő állampolgárság közül.


Szóval érdeklődj személyesen a német nagykövetségen ( [link] ), mert sok mindent hall és olvas az ember, de úgyis az van, amit a nagykövetség mond.

2014. ápr. 23. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Utolsó kommentelő!! IMÁDLAK :D

pont ugyan ebben a helyzetben vagyok! :)

93-mas vagyok :) köszönöm !!!!

2014. ápr. 23. 15:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!