Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha kettős állampolgár vagyok,...

Ha kettős állampolgár vagyok, de végleg kiköltözöm külföldre, akkor leadhatom a magyar állampolgárságomat, azzal az indokkal, hogy nincs rá szükségem?

Figyelt kérdés
2014. jan. 6. 23:05
 1/10 anonim ***** válasza:
36%
Érdekes és jó kérdés, én is kíváncsian várom a válaszokat.
2014. jan. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen.

1993. évi LV. törvény a magyar állampolgárságról

[link]


8. § (1)42 A magyar állampolgár - a köztársasági elnökhöz címzett nyilatkozatában - lemondhat a magyar állampolgárságáról, ha

a) külföldi állampolgársággal is rendelkezik vagy annak megszerzését valószínűsíteni tudja, és

b) a személyiadat- és lakcímnyilvántartásban nem szerepel, vagy Magyarország területét külföldön történő letelepedés szándékával elhagyta vagy külföldön élő magyar állampolgárként nincs bejelentett, érvényes tartózkodási helye Magyarországon.

2014. jan. 6. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Utólag én is rágugliztam, de biztos ami biztos, megkérdeztem itt is.

Köszönöm szépen :))

2014. jan. 6. 23:28
 4/10 anonim ***** válasza:

Leadhatni leadhatod, de miért add le ? Származik valami előnyöd abból, hogy leadod ? Vagy jelet-e valami külön költséget, ha magtartod ?

Ráadásul sosem lehet tudni, mikor fog jól...

2014. jan. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Mert szégyellem, hogy magyar vagyok.
2014. jan. 7. 11:27
 6/10 anonim ***** válasza:
Teljesen megértem, ahogy érzel...a mai világban én is szégyellem magam a többiek helyett, és én is külföldön kívánok élni. Viszont több okból is megtarthatnád az állampolgárságod. Az egyik az, hogy nem neked kell szégyelleni magad azért, ahogyan mások viselkednek. És a történelmünk, kultúránk, irodalmunk, sikereink továbbra is ott vannak, amiket bizony nem kell szégyellni. A külföldiek, akik nem éltek Magyarországon huzamosabb ideig,nem úgy látják a magyarokat, ahogyan te, testközelből. Külföldön jó hírünk van, a tudósainkról, szép nőinkről,finom ételeinkről, gyönyörű városainkról, olimpiai sikereinkről vagyunk híresek, ezért nincs miért szégyenkezned a külföldiek előtt, sőt....arról meg nem kell tudniuk, hogy milyen valójában az itteni mentalitás... A legfontosabb indok arra, hogy megtartsd az állampolgárságod, az az, hogy sosem tudhatod, mit hoz a holnap. Talán egyszer még hasznát veszed, szükséged lehet rá...a dolgok változnak, és nem lehetsz felkészülve mindenre, ami történik.
2014. jan. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Az 5-ös kommentben össze is foglaltad a lényeget. Akinek egy kis esze van az követ Téged (minket). Ausztráliát javaslom, én is ide költöztem. :)
2014. jan. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az a magyar legnagyobb szégyene az életében amikor leadja a magyar állampolgárságot.Ne szégyeld magad.Légy erős akaratú és csináld azt amihez kedved van,de NE add le a magyar állampolgárságodat!
2014. jan. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Le, de minek? Hacsak nem szandekozol olyan helyen elni ami a kettos allampolgarsagot tiltja, nincs ertelme.


Attol hogy megszunik az allampolgarsagod, meg bizony magyarnak szulettel ha tetszik ha nem.


En is kulfoldon elek, de ilyen badarsag sose jutna eszembe hogy szegyelljem a hazamat. Ez olyan mintha valaki az anyjat gyulolne.

2014. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
nem kell szégyenli. tetováld a homlokodra, hogy magyar hazaáruló. erre kint még büszke is lehetsz de csak ha igazolod hogy tényleg magyar állampolgár vagy.
2017. febr. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!