Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy és mikor jöttetek rá,...

Hogy és mikor jöttetek rá, hogy homoszexuálisok/biszexuálisok vagytok?

Figyelt kérdés

Természetesen a kérdés azoknak szól, akik homoszexuálisok, vagy biszexuálisak. Úgyhogy a homofóbok kérem kíméljenek!


Ha nem tartjátok túl intimnek, akkor azt is elmesélhetnétek, hogyan történt Az Első.

Azok is írhatnak, akik nem tartják magukat sem homoszexuálisnak, sem biszexuálisnak, de voltak már azonos neművel.


Ja és azt is írjátok le kérlek, hogy mennyi idősek vagytok és akkor mennyi idősek voltatok


2009. dec. 24. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egyik rokonom meleg és ő azt mondja, hogy nem rájött, hanem egyszerűen valahogy mindig benne volt a tudat, hogy ilyen téren valahogy "más". Ezt szerintem már korán lehet tudni, nem 20 évesen jön a felismerés.
2009. dec. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Én személyes tapasztalatot írnék. (22/L)


Nem olyan könnyű "rájönni", főleg a környezet miatt. Vannak ugye az elvárások. Család, stb. Aztán ahogy felnősz, érzed, hogy egyes elvárásoknak nem tudsz, vagy nem is akarsz megfelelni. Érzed azt is, hogy az a természetes, hogy nem a saját neműekkel játszol kisiskolásként. Serdülőként meg, hogy semennyire sem érdekelnek szexuális szempontból azok, akikkel korábban játszottál. Esetleg kimondottan zavar, ha az ellenkező neműek megnéznek az utcán. Ha egy pasi rád kacsint, nem az a reakció, hogy hú akkor biztos klassz csaj vagyok, hanem hogy versengeni akar, dominálni, birtokolni, vagy ilyesmi. Szóval konfliktus alakul ki a saját és a környezeted elvárásai között. Kell valami, ami kimozdít ebből a patthelyzetből.


Az első 14 évesen történt egy 24-26 körüli csajjal, ami iszonyat király volt. Utána voltak pasik is, majd 1-2 hölgy ismét - hozzáteszem, hogy hosszabb kapcsolatom eddig csak pasival volt. Szerelmes talán egyetlen férfiba voltam, az is plátói típusú volt... inkább példakép. Viszont szinte mindig volt olyan lány a környezetemben, aki lekötött.


"Rájönni" csak 21-22 évesen sikerült. Egész addig úgy gondoltam, hogy áh, majd kinövöm. Hisz minden újság ezt mondja. Meg még a szomszéd Mariska néni is. Áh, azt ki szokták nőni... ami illogikus, hiszen akkor a heteroszexualitást is "ki lehetne nőni" :D Szóval olyan eldöntetlenül, Damoklész kardjaként lebegett a kérdés a levegőben.


Aztán a neten szörfölve betaláltam egy amerikai sorozatot, az L Word-öt. Az volt, ami kimozdított a patthelyzetből. Mondom... "ha ezt lehet ilyen nyíltan és természetesen is kezelni, én miért ne tehetném? Ha nekem ez a természetes/normális? Egész életemben ezen akarok tépelődni, esetleg összejönni egy férfival, majd mindketten kielégítetlenül élni? Becsapni magamat és esetleg mást is? Tulajdonképpen mit is akarok én egy partnertől, és mit akarok/tudok adni neki?"


Látnom kellett, hogy vannak, akik már megválaszolták maguknak ezeket a kérdéseket, és boldogok a végeredménnyel. Nem konkrétan a sorozatra gondolok, hanem mellette felkerestem pár ilyen témájú oldalt, meghallgattam pár történetet.


A döntés hatása? Azóta jóval magabiztosabb vagyok. Van cél. Megvannak ugyan a korlátai, de legalább ismerem őket. Vannak, akiknek sokkal rosszabb. Így is lehet boldog életet élni, dolgozni, örülni, szeretni, barátkozni. Aki meg vallásos, annak elmondom, hogy megkérdeztem az Egy Igaz Istent, mi a véleménye erről. Azt mondta, hogy minden teremtményét egyformán szereti, mert az Élet szentsége elsődleges minden más szemponttal szemben.


Béke!

2009. dec. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Az első 14 évesen történt egy 24-26 körüli csajjal, ami iszonyat király volt"


Ez pontosan mit jelent? Mit csináltatok?

2009. dec. 26. 11:13
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is inni kezdtünk. Átölelés, majd lassan csók lett az ölelésből. További ivás hatására smárolni kezdtünk, majd egy idő után vécére mentünk, beráncigált a fülkébe, ott meg oralitással végződött, miközben azt imitáltuk, hogy rosszul van és hány, én meg segítek, mert csak 1 fülke volt, és kint meg nőtt a sor. :D Hát így.
2009. dec. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Fú!

Hát nekem 14 évesen még eszembe sem jutott, hogy alkoholt igyak.

2009. dec. 27. 22:20
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egyik legjobb barátom jött rá mostanában, hogy a lányokhoz vonzódik. Rajta keresztül ismertem meg még több lezbikust, és engem is érdekelt ez a téma, úgyhogy párnál rákérdeztem. Egyikük világ életében a saját neméhez vonzódott, kiskorában nem értette, hogy a többieknél mi ez a papa-mama, meg hogy mindenki milyen lökött. Aztán rájött, hogy ő gondolkozik máshogy :)

De volt olyan is, aki addig sejtette, aztán egy buli után 18 évesen rájött, hogy mi a helyzet. De addig egy 3 éves kapcsolaton volt túl.

Az én barátom is két hosszú kapcsolat után találkozott egy bennfentes lánnyal, aki elvitte egy csak leszbikus társaságba, hogy találkozzon másokkal is. Ő nem szexuálisan, hanem társaságilag vezette be őt, és ez segített neki a tisztánlátásban.

2010. márc. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
66%
A suliban megismertem egy lányt, akivel szinte mindenben egyetértettünk és nagyon jó barátok lettünk. Utána ő bemutatott egy másik lánynak, akit még sose láttam pedig csak egy osztállyal járt fölöttem. Vele is elkezdtünk beszélgetni és egyszer összevesztem azzal a barátnőmmel aki bemutatott minket és utána csak vele járkáltam. Sajnos későn jöttem rá, hogy amit iránta érzek az már nem barátság és júniusban elballagott. azóta őt nem láttam. azt hittem hogy ez csak valami kis hiba volt vagy csak egy kis zavar az agyamban, de nyáron kibékültem a másik lánnyal és most rájöttem, hogy szerelmes vagyok belé. igazából még nem mondtam el neki, mert nem tudom, hogy hogy fogadná, de tudom, hogy nincs ellene az ilyen dolgoknak, mert télen csúszkáltunk a patakon, közben a Baby dolls- nekem nő kell-t hallgattuk és épp a fiúkról beszéltünk, aztán és viccnek szánva megemlítettem, hogy ha nem lesz fiú, aki belém szeret akkor leszbi leszek, erre ő mondja, hogy ő is így van vele. Hát nemtudom, hogy ez segített-e de én így jöttem rá, hogy biszex vagyok. És ez lehet furán hangzik de 13/L
2013. szept. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!