Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ilyenkor karácsonykor elérzéke...

Ilyenkor karácsonykor elérzékenyültök, sirok? Gondoltok a szeretteitekre vagy csak az ajándékra?

Figyelt kérdés

én ha karácsony van sirok,mert eszembe jutnak akik már nincsennek itt velem,mamámék.

vagy mert apám már évek óta felém se szagol és igy nem érzem hogy szeretet ünnepe lenne.

igazán még 2 éve jöttem rá erre az egészre,most 16éves vagyok.az ajándék nem jelent semmit csak egy gesztus.


2009. dec. 24. 17:17
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

föleg ha valami karácsonyi számot hallgatok.

de most ezt : http://www.youtube.com/watch?v=yq-qITOAKHs&feature=related

2009. dec. 24. 17:17
 2/14 anonim ***** válasza:

igen énis sirok :( mais sirtam apámnak köszönhetöen .. :/

16L

2009. dec. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

én is elérzékenyülök

jobban, mint máskor

2009. dec. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
43%

Sem a szeretteimre nem gondolok, sem az ajándékra...

Hanem Krisztusra, mert ez az ünnep róla szól, és nem merül ki az annyira divatos "szeretetünnepevásároljezértsokgirlandot" dologban

2009. dec. 24. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Én sírok, de nem emiatt.
2009. dec. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én nem sírok, de nincs karácsonyi hangulatom. Semmi nem olyan, mint eddig volt. Apum egy éve halt meg. Már nem igazán tudom szeretni a karácsonyt.
2009. dec. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem az első olyan karácsonyom amikor édesapám nincs velünk. November 19-én halt meg kegyetlenül hiányzik:S

Szóval én is elérzékenyülök

2009. dec. 24. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

18:08:


Örömmel tölt el, hogy léteznek még egészségesen gondolkodók!


A köztudatban ma sajnos a karácsony inkább vásárlási láz, egy kiüresedett ünnep. A megfelelni vágyás kényszere, némi ködös emlékkel és értelmetlen tradícióval, semmi több. A bolsevizmus ideje alatt a szeretet ünnepének mondták az ateisták, mivel a szívükben Isten számára nem maradt hely, csak az ember szeretetének és imádatának. Ezért számukra a karácsony nem Krisztus és a testté lett Ige ünnepe volt, hanem az ember ünnepe, és amikor Jézust felemlegették az ajándékok kapcsán, nem volt a szavaikban nyoma istenszeretetnek, hitnek és igazságnak. Az ateisták és a liberalizmus és a romlottság követői el akarták és ma is el akarják felejteni Istent, ahogy az első karácsonykor is tették: „És a világosság a sötétségben fénylik, de a sötétség nem fogadta be azt.” és: „A világban volt és a világ általa lett, de a világ nem ismerte meg őt.”

2009. dec. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

A karácsony igenis az ajándékról szól!! Meg a szeretetről..

Nem azt mondom h vedd meg a kínai szarokat hanem hogy csinálj kézzel készítettet vagy valamit..


Nem kapsz ajándékot menj inkább imádkozni :D:D

2009. dec. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ünnepelheti-e az Istent nem ismerő világ azt, amit mi is, hívő emberek ünneplünk? A gazdag a pénzének örül, a hatalmasok a hatalmuknak, külön ezen a napon is ünnepségeket rendezgetve maguknak. Mindenki azt ünnepli, ami a számára fontos, ezen a napon is, már csak ezért sem ünnepelhetjük ugyanazt - emiatt a karácsonyt csak hívő, Istent szerető ember tudja megünnepelni. Csak az, aki az Igét tanulja, követi és azt szereti. Az pedig az üdvösséggel együtt: „Nem azé aki akarja, és nem azé, aki fut érte… hanem a könyörülő Istené”. Ez a mi ajándékunk Istentől, Karácsony igazi ajándéka.
2009. dec. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!