Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit szoktatok gondolni a...

Mennyit szoktatok gondolni a régen (több éve) meghalt szeretteitekre? Mindég ugyan úgy fáj?

Figyelt kérdés
1985ben 29évesen halt meg a nagybátyám aki nagyon szeretett engem. Akkor 6éves voltam. Alig 1éves voltam mikor meg halt nagymamám testvére. Rá semennyire nem emlékszem,de mindég gondolok rájuk! Édesapám 7éve halt meg,de mindig eszemben van. És néha olyan érzésem támad hogy bármikor beléphet az ajtón! Normális érzések ezek?
2011. júl. 31. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Normálisak. A gyász, a fájdalom feldolgozásához akár évtizedek is kellenek. Az én nagynénikém, akit nagyon szerettem, 15 éve hagyott itt minket, de mindig gondolok Rá.

Anyukám meg mesélte, hogy amikor meghalt egy szerette, sokáig arról álmodott, évekig is, hogy "na, majd ezt elmondom neki, ha találkozunk". Ébredéskor jött rá, hogy már nem tudja elmondani ....:S

2011. júl. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen normális érzések. Az én nagybátyáim 10, 11 és 16 éves koromban haltak meg, mind a hármat nagyon szerettem és végig kellett néznem a leépülésüket. Ráadásul elég nagy voltam, hogy értsem, mi történik.. Nagyon meghatározta a személyiségemet. Ugyanúgy gondolok rájuk, bár azóta rengeteg új jobb-rosszabb élmény rakódott ezekre az emlékekre. Nagyon szeretnék újra találkozni velük..
2011. júl. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Második vagyok, amúgy 27/N
2011. júl. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2 éve halt meg nagymamám, szerettem nagyon, majdnem minden nap eszembe jut, kétnaponta biztos. Viszont nem fáj már ugyanúgy, de hiányzik nagyon.
2011. aug. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
nekem 4 éve halt meg egy hozzám közel álló ember(akkoriban ő volt az egyetlen aki megértett és tényleg figyelt rám) minden nap eszembe jut.. volt egy kocsmája ahova azóta nem mentem be mert jó azzal hitegetni magam, hogy ha bemennék ott lenne... persze tudom, hogy ez nem így van.. fél éve meghalt a nagyapám testvére aki nem állt hozzám annyira közel mégis nagyon fáj még mindig a halála.. ha nagyon belemélyedek a gondolataimba még most is elsírom magam miattuk.. szerintem ez teljesen normális.. pl a nagymamámnak 17 éve meghalt az anyukája de ha róla beszél még mindig sírva fakad.. nincs ezzel semmi baj, ne aggódj :)
2011. aug. 2. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!