Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan értelmezzük a munkahely...

Hogyan értelmezzük a munkahelyi baleset fogalmát egyébi vállalkozóra?

Figyelt kérdés
Adott egy egyéni vállalkozó, mondjuk egy könyvelő, aki kötetlen munkaidőben otthon dolgozik. Egyik reggel elesik, és eltörik a keze. Munkahelyi baleset-e, ha igen, miért, ha nem, miért nem?

2014. máj. 4. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem akkor munkahelyi baleset, ha egyértelműen, bizonyíthatóan dolgozott közben. Ha te ablakot pucolsz, annak semmi köze a könyveléshez, pl.
2014. máj. 4. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 mustafa33 ***** válasza:
És egyéni válalkozóként kivel szemben érvényesítene kártérítési igényt munkahelyi baleset esetében? Sajátmagával?
2014. máj. 5. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem munkahelyi baleset vagy betegség esetén a táppénz az adott naptári napra eső átlagos munkabér 60 százaléka, legfeljebb azonban napi bruttó 5200 forint lehet. Üzemi balesetnél viszont az előző havi jövedelem 100%-ának megfelelő összegű táppénz jár. A munkahely és az egyed otthona közötti legrövidebb úton történt balesetre pedig 90%

Szóval egyáltalán nem mindegy. Egy hat hónapos keresőképtelenség esetén (amit egy törött kéz jelent) a különbség súlyos tízezrekben mérhető!

2014. máj. 5. 09:17
 4/6 A kérdező kommentje:
Ja, és munkahelyi baleset esetében minden gyógyszer, gyógyászati segédeszköz, gyógyító ellátás ingyenes. Ha netán a balesetesnek a foga sérült, akkor még a fogpótlás is.
2014. máj. 5. 09:20
 5/6 anonim ***** válasza:
Már bocs, de hol leszel hat hónapra munkaképtelen egy kéztöréstől? Jó lesz az kettőnek is. (6 hét = másfél hónap) a gipszet általában hat hét múlva leveszik. Max. utána gyógytorna van, de ha műteni kell, akkor sem leszel hat hónapra munkaképtelen.
2014. máj. 5. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Természetesen én is hat hétre gondoltam, csak nem figyeltem oda arra, hogy mit írok.

Az is szép summa. Mondjuk havi 120 jövedelem esetében 72.000 Ft a különbség csak a táppénzen, szóval nem mindegy egyáltalán, hogy a baleset üzemi vagy háztartási...

2014. máj. 5. 15:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!