Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ti használtok ún. életmentő...

Ti használtok ún. életmentő kártyát? Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Olvastam egy új felhívást az életmentő kártyáról. Lényege, hogy a tárcában legyen mindig, benne a személyes adatokkal, valamint a vércsoporttal, az esetleges allergiával, szedett gyógyszerekkel, és persze az értesítendő személyekkel.


Ti használtok ilyet? Ha igen, volt már akinek tényleg az életét mentette?



#betegség #kártya #allergia #baleset #mentők #orvos #vércsoport #pénztárca #életmentő kártya #értesítendő személy
2013. aug. 24. 12:45
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Én nem használok, bár elég értékes dolognak tűnik.

Lényegében a vércsoportomat sem tudom biztosra, csak valószínűsítem, hogy zérós...

2013. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Nem, de jó ötlet.

TAJ kártyán miért nem lehet egyébként feltüntetni a vércsoportot? Ezt sosem értettem...

2013. aug. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
92%

A vércsoport felesleges, soha nem adnak meghatározás nélkül vért, sürgős esetben sem. Egyébként okos ötlet.

Lehet, hogy nevetséges, de nekem pl a 16 éves kamaszom úgy megy el koncertre, nagyobb eseményre, hogy alkoholos filccel a csuklójára írja a számomat :) A táska elveszhet alapon :) Nem én kértem, valamelyik barátnőjétől látta.

2013. aug. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Bár nekem nincs ilyen (de szeretnék egyszer) de nagyon jó ötletnek tartom.

Az egyik kolléganőmnek évek óta van.. Pár éve ez mentette meg az életét, ugyanis balesetet szenvedett, és a mentősök olyan gyógyszert akartak beadni amit ilyenkor szokás. A kolléganőm erősen allergiás a penicillinre, így ha ezt nem tudják akár nagyobb baj is lehetett volna..

2013. aug. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:

Hát az jó kérdés, hogy miért nincs a TAJ kártyán a vércs...


Én most csinálok egyet egyébként, bár még sosem lettem rosszul az utcán, de ha mégis, akkor jó tudni, hogy pl. pencilin allergiás vagyok, ami a legtöbb gyógyszerben benne van...

2013. aug. 24. 12:52
 6/26 anonim ***** válasza:
7%
A mentő ápoló nem nyúlhat bele a pénztárcádba és a rendőr sem. Talán a halál beállta után azonosítás miatt, de akkor meg már felesleges a kártya, szerintem...
2013. aug. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
2 rendőr van a családban, és belenyúlhatnak.
2013. aug. 24. 12:55
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez annak valo, akinek valami tartós betegsége es állandóan szedett gyógyszere van, illetve igen eros allergiaja. ilyen esetben sem a kartya a legjobb negoldas, hanem az EB - emergency bracelet, veszhelyzet karkoto- ami allandoan rajtad van. Vercsoportot tesztet szükség eseten azonnal csinálnak, amíg nincs eredmény mindenki nulla negatívat kap. Értesíteni telefonszám jo, nekem a mobilom an van ICE alatt mar hosszú ideje.
2013. aug. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
69%

Hát, vért nem adnak csak úgy, azt mindenképp tesztelik. (Mi van, ha rosszul tudod? Hülyebiztosra kell ezt a rendszert is csinálni)


Allergia jó lehet, de azt inkább karszalagon szokták. A pénztárcába nem nyúlhatnak. Az más kérdés, hogy a mentősök között sajnos sok a "saját zsebre dolgozó". Elég gyakori, hogy a nem teljesen tudatánál levő beteg értékei eltűnnek valamilyen csoda folytán... Rokon mentősökkel dolgozik, heti több rendőrségi ügyük van ilyenek miatt.

2013. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
62%
Nem nyúlhat bele, csak ha engedélyt adsz ra, illetve ha azonosítani kell. Nem fog kártyát keresgélni, elég lesz neki a szemelyi.
2013. aug. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!