Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi a titkuk a milliárdos,...

Mi a titkuk a milliárdos, multimilliárdos embereknek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen hihetetlen komolyan mondom, egyre inkább ráeszmélek, hogy RENGETEG itthon is a rettentően gazdag ember! A rengetek luxus autó az utakon és a rengetek luxus ház/villa/kastély/kúria! Hát mi az Istent csinálnak ezek jól most komolyan?? Tele vannak a hirdető oldalak is iszonyat otthonokkal...mi a fenéből van ezekre az embereknek pénze? Nem lehet mind politikus és olajmágnás! És nem is mind idős ember, hanem középkorú. Túl sok van ahhoz. Mi a véleményetek?

2014. máj. 5. 13:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha leszámítjuk a politikusokat (és azok s***nyalóit), akkor a maradék szerintem vállalkozó, befektető. Egyrészt jó helyen voltak jó időben, egy jó ötlettel vagy képességgel, és mertek kockáztatni, belevágni valami. Hogy legálisan vagy sem, az más kérdés, de törvényesen is meg lehet gazdagodni, ha valaki nyitott szemmel jár, gyorsan kapcsol és merész. (Pl. meglát egy olyan piaci szegmenst, amit még senki nem használt ki.)
2014. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Gátlástalanság a titkuk. Aki a személyes jólétén túlmutató mértékű vagyont halmoz fel, az gátlástalan.
2014. máj. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Rátermettség, jó helyen, jó időben, jó ötlet, valami hiánypótló termék, szolgáltatás.

Vagy tanulás és kapcsolatok, jó pozíció, előrejutás egy nagyobb cégnél.

Vagy ügyeskedés, nem épp legális dolgok.

Szerencse.

A legegyszerűbb persze örökölni :)

2014. máj. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Micsoda összefüggés, #2. Sokáig gyakoroltad ezt a gondolatot?

#3 jól leírta. Azért olyan rengetegen nincsenek. Milliomosból vannak, de az, hogy valaki jó helyn lakik, jó kocsival jár, az nem milliárdosság. Nemigen vagy tisztában a fokozatokkal.

2014. máj. 5. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Egyébként egy szuper autótól még nem lesz valaki milliomos, de még csak gazdag sem. Ismerek olyat, aki olyan autóval jár, hogy mindenki megnézi a városban. De nem irigylem, mert én azt is tudom, hogy mennyi adóssága, hitele van.

Inkább egy kisebb autó, ami tényleg az enyém :)

A látszat sokszor csal.

Van olyan ismerősöm, aki úgy öltözködik, olyan helyekre jár, hogy nagyon gazdagnak gondolná az ember. Amikor jobban megismertem, akkor kiderült, hogy nem engedhetné meg magának ezt a költekezést, tele van adóssággal, minden pénzét feléli és ruhákra költi.

És nem tinikről beszélek, hanem komolynak tűnő, 30 és 40 éves korosztályból való emberekről.

2014. máj. 5. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát... én meg szívesen megnézném e multimilliomosok munkakönyvét, bedolgozott éveit, iskolai végzettségeit, valamint az adóbevallásait...sok érdekes dologkiderülne belőlük.......
2014. máj. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Utolsó, és szerinted mit találnál? :)

Nem vagyok milliárdos (még). Az adóbevallásommal nincs gond, egyetemi végzettségem van, kitűnő munkahellyel, a magam ura vagyok. Az, hogy mások nem látják a lehetőségeket, az nem az én hibám. Nekem még a szakmabeliek is azt mondták, hogy kifejezetten fiatal vagyok, mert mindenki úgy 27-28 évesen kezdte, míg én 19 voltam. Ha korán, időben felismered a lehetőségeket és van tudásod, akkor lesz nagy karriered, ennyi az egésznek a titka.

2014. máj. 6. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!