Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mennyire jelent az problémát,...

Mennyire jelent az problémát, hogy én férfiként nem értek egyet a tradicionális nemi sztereotípiákkal és azt gondolom ezeket le kellene rombolni?

Figyelt kérdés
Nem hiszem, hogy a nő helye a konyhában van és a férfi kizárólag autót szerelhet. Azt a nézetet sem vallom, miszerint. A tudományos megközelítés mit mond arról, hogy azoknak nehezebb-e párt találni, akik nem feltétlenül a nemi szerepüknek megfelelően viselkednek?
2014. máj. 13. 12:10
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Hát hol kallódott ez a kérdés 100 év óta? Bolyongott a világűrben? Nem nagyon élő már a probléma.
2014. máj. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyre kevésbé jellemzőek ezek a sztereotípiák. Azzal, hogy a nők ugyanúgy dolgoznak, mint a férfiak és a tipikusan férfi munkákból is egyre kevesebb van, főleg városon, szinte teljesen értelmét veszti az ilyen fajta megkülönböztetés. Az én férjem szinte minden "női" munkát megcsinál, ha épp nekem más, fontosabb doldom van és neki van ideje (kivéve a vasalást). És nekem sem jelent problémát kifúrni egy lyukat, beverni egy szeget, kicserélni a villanykörtét vagy felásni egy darab földet, hogy veteményezni tudjak. Ahhoz, hogy egy kapcsolat működni tudjon az kell, hogy mindkét fél hasonló módon gondolkodjon ezekről a dolgokról is.
2014. máj. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!