Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Milyen stílusú regényeket ír...

Milyen stílusú regényeket ír Coelho és Marquez? Írjátok le légy szíves a véleményeteket, melyik regényt ajánlanátok és miért? Mi tetszett benne, mi nem.

Figyelt kérdés

2014. máj. 15. 17:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Na, Coelho meg Marquez eg es fold. Coelho egy kozhelybol elo valaki, ezt mint irodalmar mondom, maximum a szorakoztato irodalom kategoriaba fer be, Marquez viszont a szepirodalom nagyon meghatarozo alakja. Marquez a magikus realizmust ujitotta meg, vegyuk csak a nagy regenyet, a Szaz ev maganyt, ami realista es magikus is egyben, de mint amugy is a spanyol-portugal/latin-amerikai irodalomban-ot ide tartozonak vesszuk-, nala ez a magikus vonal nem frusztralo es nyomaszto, mint Kafkanal, hanem feloldozo. Erdekes feny es felszabadultsag van a muveiben, visszakoszon benne az europaitol nagyon eltero gondolkodasmod, ezt nagyon lehet erezni olvasas kozben. Nekem amugy is nagy kedvencem, csak ajanlani tudom, egy elmeny. Nehezen es kuszan indul a csaladfa miatt, de nagyon izgalmasan kavarog es a vegen iszonyat nagy csavar van.
2014. máj. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mindkettő jó író. Mindkettő ajánlható. Mégis lesznek, akik az egyiket szívesen olvassák, a másikat nem. Mivel az emberek ízlése eltérő, és ez nem hiányosság, vagy többlet, hanem csak más.

Ezért, bár én Marquezt jobban szeretem, - nem ismerve téged - nem ajánlhatom Coelho ellenében. De amint elkezded olvasni bármelyiket, rögtön meg fogod állapítani, melyik tetszik neked jobban. És igazad lesz.

2014. máj. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek a választ. Valahogy én is inkább Marquezzel kezdeném. Igazából a Szerelem a kolera idején című műve keltette fel az érdeklődésemet (Wikipédián olvastam miről szól).
2014. máj. 15. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!