Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miből lehet kinézet alapján...

Miből lehet kinézet alapján eldönteni, hogy valaki roma származású-e, milyen jellegzetességeik vannak?

Figyelt kérdés

2014. máj. 16. 15:00
 1/4 anonim válasza:

Hm...fogós kérdés. Szerintem főleg a bőrszínük alapján, de az sem mindig igaz, bár szerintem azt te is meg tudod állapítani, így feltételezem nem erre célzol. Ha beszélgetsz vele, akkor derül ki, ha nagy családja van és családcentrikus és persze a háza és egybe alapján annak hiszed, akkor valószínű, hogy az. Ha csak látatlanban akarod eldönteni, akkor az nehezebb. Szerintem az öltözködésük is nagyon hasonló, sok szín, csecse-becse, hosszú szoknya. Szeretik a színes zoknit párosítani a papuccsal. Aztán, ha ezek nem illenek rá, akkor a nevük alapján is lehet, ugye alapból az Orbán, Bogdán, Kalányos, Orsós stb, bár itt is vannak kivételek, így szerintem nem lehet 100%-ra tudni semmi alapján, max. ha ő is annak mondja magát.

Remélem segítettem egy picit! :)

2014. máj. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen segítettél :)

Viszont aki tipikusan roma, az sztem eléggé egyértelmű. Viszont ,amikor valakiről csak sejtés van,hogy az-e,akkor miből lehet megbizonyosodni?

2014. máj. 16. 15:38
 3/4 anonim válasza:
Ezt szerintem sajnos csak akkor tudod meg, ha rákérdezel. Ezt nem lehet így látásra megmondani. :)
2014. máj. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kései Sirató ***** válasza:
Szerintem a szeméből látszik, hogy valaki roma , vagy nem, persze vannak olyanok is , akiknél nagyon nehéz megállapítani. Pl. Oláh Ibolyáról se nagyon látszik.
2014. okt. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!