Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy maradtak életben utána a...

Hogy maradtak életben utána a szigeten?

Figyelt kérdés
Olvastam hogy a Húsvét-szigeten miután elfogyott a fa mert kivagdosták mindet nagyon eldurvult a helyzet nem volt élelem, kannibalizmus ment a szigeten hogy maradtok ott életben utána? és olyan alapvető dolgokat sem tudtak megvalósítani pl. hogy tüzet rakjanak ha nem volt fa?
2014. máj. 20. 13:44
 1/1 anonim ***** válasza:
Szerintem fázni nem fáztak, mert az egyenlítőtől való távolság alapján hasonló lehetett a hőmérséklet, mint Észak-Afrikában. A túlnépesedés okozta a vesztüket, mert akkora sziget nem tudott eltartani annyi embert, mert kivágták az összes fát(nem tudom miért), így a vadállatoknak nem volt mit enni mert eltűntek a növények, ezért kihaltak a vadállatok, így meg az embereknek nem volt mit vadászni. A fa hiánya szerintem a halászatukat is tönkre tehette, ezért nem volt más, mint egymást enni. Ha jól tudom a talaj nem volt alkalmas földművelésre sem, de lehet, hogy nem is értettek hozzá. Az a sziget egy merőben új helyzetbe sodorta az ott élőket, azokhoz képest, akik a szárazföldön éltek, mert a szigeten csak úgy lehetett életben maradni, ha előre megtervezték, hogy milyen szabályok szerint lesz fenntartható a fajtájuk, és ha hibáztak, akkor nem volt hova menni segítségért, vagy máshol szerencsét próbálni, hanem szembe kellett nézzenek a fajtájuk önpusztító értékrendjével.
2014. máj. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!