Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tehetnék különbséget?

Hogyan tehetnék különbséget?

Figyelt kérdés

Ahogy jövök megyek a világban, óhatatlanul is ítéletet alkotok dolgok felett. Szerintem ezzel mindenki így van. Nem rég rájöttem, hogy sok, hirtelen jövő ítélet, ami megfordul a fejemben, nem mindig azt tükrözi, ami valójában zavar, hanem valami egészen mást hibáztat. Hadd szemléltessem egy példával (kitalált helyzet):


A) A szomszédban lakik egy erős, rossz modorú ember, aki egy napon jól elbánik velem. Emiatt én utálom őt és egy erőszakos baromnak nevezem.

- Ebben az esetben az illetőt a tettéért ítéltem el jogosan


B) A szomszédban lakik egy erős, rossz modorú ember, aki ugyan soha nem bánt engem, de én gyenge vagyok és tudom, hogy semmi esélyem nem lenne ellene, ha megtenné. Utálom azt, hogy a természetes fölénye miatt, akár sakkban is tarthatna engem és amúgy is rossz a modora, ezért egy erőszakos baromnak tartom.

- Ebben az esetben is elítéltem az embert, de nem a saját tettéért, hanem egy olyan helyzetért, ami bár nekem kellemetlen, ő nem felel érte.


Ez a két példa nagyon egyszerű volt. Azonban rengetegszer hozok olyan ítéletet, vagy teszek olyan kijelentést, ami csak a felszínen szól arról, amiről. Valójában pedig egészen más jelentése van. Miért így van össze rakva az emberi agy? Miért nem arról panaszkodunk magunkban, ami ténylegesen zavar minket? Így szinte semmi sem igazi a mindennapjaimban.


2014. máj. 22. 18:48
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!