Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan védte meg magát a...

Hogyan védte meg magát a juhász a farkas ellen ha még a kutyára sem számíthatott?

Figyelt kérdés
régmúlt idők magyar kultúrájárólvan szó. feltettem itt egy kérdést régebben hogy a puli is megvédte-e a nyájat a farkastól ha úgy adódóott, és nemrég kaptam olyan választ amit szó szerint idéztek egy pásztortól, arról beszélt hogy nemhogy a pulinak, de úgy általában az összes juhászkutyának szinte semmi esélye nem volt a farkasal szemben ha összementek mert a vadállat percek alatt darabokra szedte még a legnagyobb komondort is, hiába volt szöges örv a nyakában ha a gazdája nem sietett a kutyája segítségére...ehez kapcsolódik a kérdésem hogy hogy gondolták ezt az egészet? elelve ha látja az ember hogy egy vadállat a nagytestű kutyáját is épp darabokra tépi hogy segít be neki? egyértelmű lenne a válasz puskával..na de gondolom akkoriban sem minden juhász járkált puskával ilyen esetek miatt..sőt.
2010. jan. 2. 12:11
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy több nagytestű kutyát is tartottak? Amúgy nincs más ötletem...
2010. jan. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Egy dolog, hogy a farkas 1:1 elleni küzdelmben legyőzi a kutyát, de 2:1 ellen már teljesen más kérdés, egyszerűen akár a kutyát, akár a pásztort támadja, a másiktól mindenképpen támadást és sérülést kap. Igen nagy előny, ha célpont nem tud védekezni, mert éppen mással van elfoglalva... Tehát megoldás adja magát, még azelőtt be kell avatkozni, mielőtt a kutya harcképtelen lesz.
2010. jan. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de nekem a juhász ismerősöm azt mondta, hogy a kuvasz és a komondor kifejezetten a farkasok és egyéb vadállatok ellen lett kitenyésztve, és megfelelő eséllyel is vette fel vele a küzdelmet. (Nem feltétlen győzött, de kb. 50-50% volt az esélye.)

Hogy ez igaz lehet, arról csak anyit, hogy a kuvaszt egy időben még medve, farkas, vaddisznó és bölényvadászatokra is használták.


Emellett valószínű, hogy a kutya csak addig küzdött a farkassal (farkasokkal), amíg a juhász oda nem ért. Nyilván utána eldőlt a küzdelem. Régebben a magyar juhászok, csikósok, stb. nem botra támaszkodva legeltettek, hanem lovon mentek, és általában fegyver volt náluk; pl. íj, kopja, fokos. Ezzel, meg a kutyával kiegészülve a farkast el lehetett űzni, vagy meg lehetett ölni.

Mellesleg a magyar védő juhászkutyák színe nem véletlenül fehér. Ezáltal sötétben könnyebben azonosítható, és kisebb az esélye, hogy a gazdája lenyilazza, stb.

2010. jan. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
77%
a farkas az emberre sohasem,támadott mert a géneiben benne volt hogy irtották évszázadokon keresztül,ezért csak a nyájat pusztította,a komondorok meg a kuvaszok szerintem 1:1-ben elenfelek voltak.
2010. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
77%
egyébként meg szerintem a farkas nem olyan bátor állat mint ahogyan sokan gondolják,inkább furfangos.Most olvastam a Ne féljünk a farkastól!című könyvet(Farley Mowat)és arról van szó,hogy kanadában egy farkas család mellett a vadonban tanulmányozta az életüket,egydül végezte a munkáját és a tapasztalatai szerint senkit(embert) soha nem támadtak meg,meg ez a farkasos félelelm is onnan van,hogy ördögnek titulálták és innen van a nagy félelelm.
2010. jan. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
utálom a farkasokat
2010. jan. 2. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
látod kedves kérdező,ez a másikfél génjeibe kódolt gondolta:)
2010. jan. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
De, a farkas is támadott emberre. Csak nem egy az egyben, hanem falkában. Nem egyszer, kemény teleken, amikor a farkasok nem találtak elég táplálékot, a tanyán élő embereknek igencsak be kellett zárkózniuk a házakba, mert a farkasok megtámadták őket. A középkorban, de még 100-200 ével ezelőtt is sokan estek áldozatul farkasoknak.
2010. jan. 2. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
szerintem,nagyon ritka lehetett.azt értem ,hogy tanyákat írsz ,de akkor már hamarab marta el a szegény ember utolsó disznaját,max utána de nagyon ritkán.
2010. jan. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A disznó nem feltétlen kóricolt szabadon, főleg nem télen. Az emberek meg mentek fáz vágni/gyűjteni az erdőbe, vizet hoztak a patakról, stb.
2010. jan. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!