Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy lehet felnőtt embert...

Hogy lehet felnőtt embert leszoktatni az "izé" túlzott használatáról?

Figyelt kérdés
A párom sajnos idegesítően sokat "izézik", egy mondaton belül akár háromszor - Add ide kérlek az izét, ott van az izén..., stb. Nyelvi pongyolaság, ami neki nem furcsa, hiszen egyszerű közegben nőtt fel, a családjában, a munkájában sincs igény a szép beszédre. Nagyon szeretem őt, és semmiképp nem szeretném megbántani, de hálás lennék néhány tippért, amivel elhagyná ezt a zavaró szokást. Van tippetek?

#szép beszéd #pongyola stílus
2014. jún. 11. 14:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nehéz dolgod lesz. Nem nyelvi pongyolaság, hanem beszéd/gondolat összhang megbomlás. Nem fegyelmezett beszélö. Mindig is léteztek ilyen jelenségek, ráadásul ezeknek még divatjuk is van. Mostanában az "ugymond" a menö. Hány éves vagy?
2014. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Abszolút nem "fegyelmezett beszélő", ahogy mondod! Próbálok viccesen visszakérdezni, - pl aha, melyik izét is?? - bízom benne, hátha kapcsol, de sajnos így nem megy. Mivel ismerem őt, és büszke férfi, tudom, vérig sérteném, ha nyíltan kritizálnám a stílusát. 40-es korosztály vagyunk mindketten, nem hiszem, hogy reménytelen a változtatás, csak jó módszer kéne...
2014. jún. 11. 15:15
 3/6 anonim ***** válasza:
Talán ha találsz neki olyan elfoglaltságot (akár hobbi akár tanulás, akár pénzkereset) amelyik szigoru logikus következetességre szoktatja, vagy valamilyen rengeteg irásbeli fogalmazással járo tevékenységet, talán akkor idövel leszoktathatod. Szerintem egyéb reményed nincs. Olyan trükkös hipp-hopp nincs. Az ilyen visszakérdezéseknek sem látom értelmét.
2014. jún. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ordítsd azt hogy vaginális infekció akárhányszor az izé szót használja.
2014. jún. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
:D Vaginális infekció??! Mondd, ez kipróbált módszer? Mert akkor bevetem... ;)
2014. jún. 12. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem próbáltam, de nem lehet kellemes naponta többször hallani :D
2014. jún. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!