Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Észrevettem, hogy mostanában...

Észrevettem, hogy mostanában furcsábbak az emberek, bolondabbak is, meg fura dolgok is történnek általában. Nektek nincs hasonló tapasztalatotok?

Figyelt kérdés
2014. jún. 14. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Nincs.
2014. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Régebben -úgy értem, az elmúlt 30-40 évben - IS voltak "bolond, furcsa" emberek, meg "fura dolgok" is, igaz, ez nézőpont kérdése volt akkor is, meg most is.

Arról nem is szólva, hogy eme "furcsaságokról" nem illett sem nyíltan szólni, sem pedig újságba megírni. Így hát nem is kaphatott semmilyen "furcsaság" oly mértékű nyilvánosságot, amelyet manapság "kiérdemelhet".

Az a korszak, amelyet hasonlíthatnánk a mostanihoz - Mo. történelmén belül -, az pont a (Bethlen-) Horthy-korszak volt. Bár azokban az időkben sokkal szigorúbban szabályozták a nyilvánosság elé tehető információkat, mint pl. a 90'-es évek és a 2000-esek elején, mégis - részben a polgárosodásnak/urbanizálódásnak köszönhetően - képes volt eljutni az infó gyakorlatilag bárkihez, akinek volt hozzá füle, na meg nyitottsága. Hiába: sosincs "új a nap alatt".

Szóval röviden: mostanában NINCS ilyen tapasztalatom.

2015. máj. 16. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!