Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » (Kik és) miért használták a...

(Kik és) miért használták a fordított horogkeresztet?

Figyelt kérdés

Tudom h a Németek használták az alap horogkeresztet.. Azt is tudom h a fordított-at(卍)az ázsiaiak (Mondjuk én csak a Koreaiaknál láttam, meg persze láttam Japán animébe is..)

.. Tudom h az alap horogkereszt a szerencsét, erőt jelképezi és hogy a Harmadik Birodalom-nak a zászlójába is felhasználták.. De az ázsiaiaknál ez mi? minek/miért használták/használják??



2014. jún. 24. 01:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ázsiában is kétfajta szvasztika létezik: A jobb felé néző a jószerencsét, a balfelé néző a balszerencsét jelképezi. Ezenkívül jobbra nézve a világmindenség fejlődését (Pavritti), balra nézve a visszafejlődését (Nivritti) is jelöli.
2014. jún. 24. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
95%
Igen de a németek is ázsiából vették át. Természetesen nem ők találták ki maguknak, mint ahogy a legtöbb szimbólummal így van akár manapság is a multik beépítik az ősi szimbólumokat a saját kampányukba
2014. jún. 24. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom,hogy eredetileg vallási jelkép a hinduizmusban (a nem fordított horogkereszt)amit több ázsiai vallás is átvett később.Érdekes,hogy nálunk és a világ nagy részén tiltott önkényuralmi jelkép míg ázsiában népszerű szimbolum jelenleg is.
2014. jún. 24. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2014. jún. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!