Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mért gondolják sokan hogy...

Mért gondolják sokan hogy Magyaro. Ha nem is a világ de európa legszebb helye?

Figyelt kérdés
2014. jún. 25. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert az! :)
2014. jún. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ezt ki gondolja így? Ezt így speciel még nem nagyon hallottam.


Amúgy én ehhez annyit tennék hozzá, hogy a szépség egyrészt szubjektív (nekem pl. a svájci hegyvidék a gyönyörű), másrészt, az ilyen az én országom/nyelvem/nemzetem/nemzetem női a legszebb(ek)/legjobb(ak)/legkülönlegesebb(ek) stb. jellemzően a szűk látókörű, kevés dolgot látott emberek szájából hangzanak el. A magyart általában olyanok tartják a legbonyolultabb nyelvek, akik életükben EGY nyelvet vizsgáltak valamennyire, mondjuk az angolt, és azt is felületesen. Nem pedig olyanok, akik nyelvészek és ismerik a világ 3000 nyelvének nagyrészének jellemzőit.



Ami szerintem különleges Mo.-n és én szeretem: Alföld, Hortobágy, Balaton, Hévízi-tó, Bakony. Az időjárás kellemes, lehet mediterrán és lehet "semmilyen" is.


Amit nem szeretek: Mo. sok szempontból kissé jellegtelen, nincsenek extremitások: nincsenek nagyon magas hegyek, nagyon nagy erdők, nagy tengerpart.

2014. jún. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Fiatalok leginkább a bulilehetőségek miatt, idősebbek az imént felsoroltam mellett azért Budapest, és más nagyobb városok épitészetét is nézik.

Személyes tapasztalatom az, hogy amikor ki lett hozva a svájci cserediák a Hortobágyra, akkor annyira szabadnak érezte magát, hogy el sem akart innen menni.. :)

2014. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Az ország szép is, csak az ízlésficamos emberkék házai,a szegények viskói, a ránk hagyott, lepukkant ipartelepek mocska, a gyűjtögető szenvedéllyel telepakolt udvarok, szemetelt útmenték és közterületek csúfítják ezt a szép kis országot.
2014. jún. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A ketteshez még annyit,hogy a nyelvünk sok külföldi számára nehéz.

Találkoztam már Orosz,Nigériai,Osztrák,Albán,Ukrán emberekkel,akik szerint nehéz,hasonlítgatják a Törökhöz,bár sz.tem semmi hasonló nincs bennük,igaz,itt voltak 150évig,valami csak ragadt ránk.

2014. jún. 25. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
mert szeretik. azért!
2014. jún. 25. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ki gondolja? Olaszország toronymagasan veri a csodaszép tengerpartjaival és az építészeti remekműveivel, de számomra Skócia is lenyűgözőbb, mint Magyarország.
2014. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
#5: A nyelveket a magyarban kisbetűvel írjuk, ne ragadjon át rád az anglicizmus. Másrészt: amit mondasz, az azért van, mert az átlagember vagy ahhoz hasonlítja az adott nyelvet, amit már hallott a sajátján kívül (németek a törökhöz, amerikaiak az oroszhoz, stb.), vagy ahhoz, amit szóbeszédek alapján hallott. De ezeknek semmi jelentősége, mármint, hogy mit mond egy nyelvekhez nem értő ember a nyelvekről. Ezek csak közszájon terjedő mítoszok.
2014. jún. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
...mert bunkok.Mag szepsegeiben a vilag utolso orszagai kozott jar.
2014. jún. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!