Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Valakinek nincs kedve filozofá...

Valakinek nincs kedve filozofálgatni?

Figyelt kérdés
Filozofáló partnert keresek magamnak, írjon rám bátran, ha úgy érzi bármilyen témájú kommunikációra vevő
2014. jún. 28. 02:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
És milyen irányú filozofálgatásra gondoltál?
2014. jún. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Próbáld meg velem, írj.
2014. jún. 28. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
0%

"A bölcsesség kezdete az Úr félelme."

Példabeszédek, 1,7. és Zsoltárok, 111,10. (Káldi-Neovulgáta)


Tehát,ha bölcs akarsz lenni, ismerd meg a Teremtöt. Okoskodni nem érdemes, mert mi öneröböl nem tudhatjuk a valóságot.

2014. jún. 28. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Filozofoálgassunk arról, miért is hasznos a szektásoknak az, hogy ne gondolkozzunk. És ugyanakkor - az előbbieknek ellentmondva - miért próbálnak mégis (ál)racionális érvekkel alátámasztani azt, hogy az ő hitük a követendő.
2014. jún. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Aki hajnali fél háromkor filozofálgatni akar, az vagy nem tud aludni a gondolataitól, vagy nem tud aludni a "gondolataitól" :-D


A kettő között a gondolatok forrása és éltetője más.

No majd még rád írok...kíváncsi vagyok :D

2014. jún. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:

A Példabeszédek könyve bölcsessége azonban több, mint puszta szakértelem, megértés, vagy gyakorlati életbölcsesség, mert a bölcsesség kezdete az Úrnak félelme, a bölcsesség és a kegyesség egymást fedő fogalmak, ezért csak Isten adhatja a bölcsességet (1,7; 4,11; 9,10; 15,21; Jób 28,28; Zsolt 90,12; Zsolt 111,10). Ezért van az, hogy ahol a pogányoknál találnak bölcsességet, azt Isten ajándékának tekintik és felhasználják. A bölcsesség Isten tulajdonsága, ezzel teremtett (3,19) és ezzel irányítja a világot (Jób 38,37). Ez az isteni bölcsesség annyira felülmúlja az emberi bölcsességet, hogy valójában azt mondhatjuk, hogy egyedül csak Isten a bölcs, sőt sokszor annyira ellentétes az emberi bölcsességgel (21,30), hogy csak az az igazi bölcsesség, amit tőle kapunk, és amely szüntelenül rá figyel.


[link]

2014. jún. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kedves Karvak, talán azért érdemes néha filozofálgatni (ahogyan azt sok egyházatya is tette), mert akkor az ember egy párbeszédhez nem csak ctrl+c/ctrl+v-vel tud hosszabban hozzászólni.
2014. jún. 28. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Teljesen istenhívő ember vagyok, és mint vallási témában mint egyszerű lélektani vagy akár köznapi témában szeretnék, nem is egyfajta mindent megcáfolunk és semmit sem hiszünk el beszélgetést, sokkal inkább a valóságtól kicsit elrugaszkodó minbenbe többet gondoló fajtát
2014. jún. 29. 23:12
 9/11 anonim ***** válasza:

Feltetted már vala magadnak azt a kérdést, kutatva, hogy:

"Ki vagyok Én?"


Szerinted mennyiben igaz az, hogy bár nagyon sok szubjektum van, mégis valójában csak Egy Alany létezik, Van?


Ezekről mit gondolsz?

2014. jún. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Csak nem elment időközben a kedved a filozofálgatástól?

Válaszoltam neked privátban az üzenetedre (jun. 30-án).


Várom a meglátásodat azzal kapcsolatban, mert engem érdekel.


Szép napot!

2014. júl. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!