Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai világban mennyire...

A mai világban mennyire számítanak az iskolai osztályzatok a sikeresség szempontjából?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy szerintetek hosszútávon nagyon számít-e, hogy ki mennyit tanult az iskolában. Véleményetek szerint jobb munkát kap, aki jó tanuló volt vagy sikeresebb lesz, esetleg jobban fog keresni? Mennyire tartjátok fontosnak a jó jegyeket és a tanulást?
2010. jan. 5. 22:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Tükrözi, hogy mennyire tudsz dolgokat megtanulni. Ennyi és nem több. Ha olyan munkád van, akkor ez jól jöhet, máshol viszont hátrány, ha csak arra van eszed, hogy amit eléd raknak azt bevágod. Érteni is kell hozzá és kreatívnak is kell lenni. Ez a legfőbb dolog.


A magyar oktatási rendszer hibája, hogy nem teszteli a tanulók/hallgatók egyéni tanulási képességeit. Több olyan óra kéne, amikor egyénileg kell feldolgozni 1-1 anyagat. Na ha ilyenben valaki jó, annak mindig jó munkája lesz!

2010. jan. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően nem. Az érettségi, ha megvan, a részjegyeket senki se nézi. A diploma, ha megvan, szintén leginkább csak önmagában számít (kivéve mondjuk a legkritikusabb területeket, mint pl. orvoslás). A papír csak papír.


Munkatalálás szempontjából leginkább az számít, mennyire tudod "eladni" magad. Munkamegtartás szempontjából meg az, hogy mennyire teljesítesz jól és mennyire vagy megbízható, mennyire lehet veled együtt dolgozni.


Utóbbi két tényező csak tőled függ, a teljesítésben viszont már természetesen szerepe van a vonatkozó ismereteidnek és tudásodnak is. Ezeket ha megszerezted és tudod is hasznosítani őket, akkor semmi gond. Sajnos azonban a jegyek nem feltétlenül tájékoztatnak arról, hogy e téren mi a helyzet (sok tanár "pofára értékel", plusz a Megyei Könyvtár benyalása még nem garantálja, hogy bármit is tudsz kezdeni azzal, ami a fejedben van).

2010. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A jegyek csak egyetemig fontosak, addig is az egyetemre kerülés miatt (ha egyáltalán akarsz oda menni). Egyébként sokkal fontosabb, hogy mennyit tanulsz/tudsz, amit a jegyek nem adnak mindig vissza. De szaktudás nélkül nem fogsz megélni, általános műveltség nélkül pedig nem tudsz a társadalomba beilleszkedni, nem tudod a környezetedet megérteni.

Én jó tanuló voltam/vagyok, siekeresebb is vagyok a szakmai életben, mint azok, akik kevésbé. De nem szabad elfelejteni, hogy ott van a magánélet, barátok, barátnők, pihenés, szórakozás. Hiába van BMW-d, ha egész nap magányosan kushadsz egy laborban/irodában/üzemben. Jó egyensúlt kell teremteni.


A tanulás élethosszig tartó befektetés, de azért ez is kicsit olyan, mint a tőzsde: jól befektetni is tudni kell.

2010. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Attól függ melyik országban. Ma Magyarországon ha nincsenek ismerőseid a megfelelő helyeken senkit nem érdekel a végzettséged, legalább is az állami szférában.

A magánszektorban is jóval többet jelent az, hogy hogyan tudod magad eladni. A jegyeknek azért itt már több jelentősége van, csuppa kettessel valószínűleg nem fognak alkalmazni.

Amúgy az is számít, hogy mit tanulsz. Tanítóból meg jogászból pl. Dunát lehet rekeszteni, ezekkel most nemigen fogsz elhelyezkedni.

2010. jan. 5. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Abszolút semennyire. Nulla ... komolyan !
2010. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sztem nem számít,hacsak nem tanár akarsz lenni! (elég furcsa lenne egy tanár 2-3-as osztályzatokkal!) + h elmondhasd, 4-es,5-ös tanuló voltál + továbbtanuláskor. De munkahelyen nem ezt nézik. Lehet vki sikeres üzletember/vállalkozó/stb enélkül is !
2010. jan. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Szerintem sok tanár van, aki nem volt jó tanuló. Nekünk mondta egyik tanárunk régen, hogy ő 3-as volt a saját tárgyából is (fizika-matek), mégis tanár lett. Tanárképzőre (is) jártam, és ott sem mindenki volt az a tipikus jó tanuló.


Szóval miért bünteti meg sok szülő a gyerekét, ha rossz jegyet kap? Valami értelme csak van, nem?

2010. jan. 6. 16:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Középiskolás OFŐ-m mondta: nekünk a tanulás a munkánk.. Biztos a szülők úgy gondolják, hogy ha rossz tanuló, akkor felnőtt korában sem fog rendesen dolgozni.
2010. jan. 6. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!