Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi értelme ennek? Érveket...

Mi értelme ennek? Érveket érvekkel cáfolnak, Saját nézetüket úgy próbálják igazítani, hogy másokat kritizálnak, más filozófiájából, kiragadnak egy részt, azt nevetségessé teszik, így próbálják a nézet hitelét megölni s ezzel sajátjukat emelni.

Figyelt kérdés

Nem azért van mert a sajátjában nem hisz teljesen s ezzel győzködi saját magát is?

Elkezdtem járni egy közösségbe, s ezeket tapasztalom. Arra gondolok, hogy ezek talán minden felekezetben megvannak. De én nem akarom más hitét kikezdeni vagy megtörni, s olyanok közé sem akarok tartozni akik ezzel próbálkoznak. Másrészről meg érzelmileg, valamiféle erkölcsileg magukhoz kötik az embereket és így zsarolják őket. Ez lelki terror. Hogy tudnék ebből kiszakadni? Én vallásosan akarok élni, de ezek zsarnokok. Ha valaki nem úgy tesz ahogy elvárják akkor kivágják, de az érzelmi kötés ügye ott van. S szenvednek.Láttam, ahogy sokan jöttek mert szeretnének segíteni, vagy mert elkapják öket érzelmileg, idővel, mivel másként gondolkoznak elkezdik őket támadni, majd úgy forgatják a dolgot, hogy azt mondhassák, hogy saját magától távolodott el. Pedig látszik, hogy érzelmileg csinálják ki az embert. Egy sarokba szorított lény védekezik. Hogy lehet új életet kezdeni, ha ott a félelem, hogy "ezért megver az Isten"?. Én tudom, hogy el kell innen menni, de akik itt szenvednek mi lesz velük.


2010. jan. 6. 10:09
 1/8 A kérdező kommentje:
Minden vallás ilyen?
2010. jan. 6. 10:11
 2/8 anonim ***** válasza:

Ez egy kicsit érthetetlen számomra. Ha vallásos vagy, azt jelenti, élj úgy. Nem kell ehhez a hókuszpókusz.

Meggyőződésedtől senki nem téríthet el, nem befolyásolhat, sem pro- sem kontra.

Ha nem érzed jól magad valahol, ne menj oda.

2010. jan. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

alapvetően egy (monoteista zsidó-keresztény kultúrkörből való) vallás lényege, hogy csak saját maga tökéletes.

Ha a hívő másnak is jót akar, akkor természetes, hogy más téves nézetét nem fogadja el, hamisnak tartja, igyekszik megcáfolni. Ez természetes is- szerintem.

A kérdés, hogy ezt mennyire erőszakosan teszi.

2010. jan. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én római katolikus családban nőttem fel, gyerekkoromtól kezdve vallásosan neveltek, de felnőttkoromra kialakult egy saját nézetem, ami meglehetősen eltér a szüleimétől. Most református közösségben gyakorolom a vallásomat, a szüleim ebből nem csináltak nagy ügyet, elfogadják, hogy nekem más elveim vannak, mint amiket belém akartak nevelni. Nem az a lényeg, melyik közösségben gyakorlod a vallásodat, hanem az, hogy mennyire erős a hited. Ha úgy gondolod, hogy az adott közösség nem megfelelő a te életednek, nem tudsz beilleszkedni, nyugodtan menj máshová. Sőt az egyes felekezeteken belül is nagy különbségek lehetnek. Mielőtt elköltöztünk, nem szerettem imaházba járni, mert volt egy csapat vénasszony, akik két imádság között kibeszélték egymást, elég visszataszító volt. Az új városomban viszont nagyon jó a közösség, pedig ugyanarról a vallásról van szó.
2010. jan. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Világosítsd fel őket, hogy ne tévesszék össze a szemellenzős támadókat Istennel. Esetleg mutass nekik részletes mintákat a lelki terror működéséről, hogy felismerjék és kivédhessék.
2010. jan. 6. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Elsősorban magadat kell" menteni".

Ha nem tetszik,ami ott van,akkor nem csinálod tovább.A többiek,akiket bánt úgyanígy fognak tenni,ha eljön az ideje.

Főleg ha ott a többi példa,hogy van "élet"ezen a gyülekezeten kívül is.

Azt meg ember meg nem tudja mondani,hogy ki az akit Isten megver és ki az akit nem.

Ha úgy érzed magadra maradsz,ha elmész innen,akkor keress egy olyan alapítványt,ahol önkéntesként tudsz segíteni másokon(fontos lehet ez neked úgy veszem ki a soraidból),így kapsz megerősítést,hogy tartozol valahova,jót teszel,hasznos vagy.

2010. jan. 6. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"Másrészről meg érzelmileg, valamiféle erkölcsileg magukhoz kötik az embereket és így zsarolják őket. Ez lelki terror. Hogy tudnék ebből kiszakadni?"


Hát ha úgy érzed, hogy manipulálnak, akkor úgy tudsz ebből kiszakadni, hogy ki akarsz szakadni és megteszed, legközelebb nem mész el a klubdélutánjukra.


Akkor lenne baj, ha sikeresen manipulálnának, azaz nem vennéd észre, hogy valami nem kóser velük kapcsolatban.


"Én vallásosan akarok élni, de ezek zsarnokok."


Akkor ne járj közéjük. A vallás csak szabadságban tud működni, zsarnokságban valami más lesz belőle.


"Pedig látszik, hogy érzelmileg csinálják ki az embert."


Nem alkalmaznak fizikai kényszert. Ha alkalmaznának, akkor ez egy büntetőjogi kérdés lenne, fel kellene őket jelenteni. Ha nem, akkor pedig mindig kettőn áll a vásár.


"Én tudom, hogy el kell innen menni, de akik itt szenvednek mi lesz velük."


Ha te eljössz onnan, akkor joggal feltételezheted, hogy más is képes meghozni ezt a döntést.

2010. jan. 7. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

helló!


"Hogy lehet új életet kezdeni, ha ott a félelem, hogy "ezért megver az Isten"?"


Nem Isten ver meg, hanem te saját magadat, a rossz gondolataiddal. Ha ki akarsz kerülni onnan ,akkor tényleg nem mész oda többet, kikupálod magad ilyen téren, és visszamész a többiért, ha úgy érzed, hogy ők ki vannak használva.

Ha igazi "vallást" akarsz, akkor azt ajánlom olvass és gondolkozz. Itt egy könyv, ami megkönnyíti a tisztánlátást.


Paul Brunton : Az Önvaló Bölcsessége.


üdv

25/F

2010. máj. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!