Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Az afrikai négerek hol járnána...

Az afrikai négerek hol járnának ma, ha nem lett volna gyarmatosítás, és nem lennének háborúk?

Figyelt kérdés
Vajon fejlődtek volna? Gondolok itt egy átlag városra, ahol van kaja, ivóvíz, és viszonylagos béke, nincsennek fegyveres harcok. Vagy folytatták volna a nomád/törzsi életmódjukat?

2014. júl. 3. 11:36
 1/8 A kérdező kommentje:
Vagy esetleg ugyanígy harcolnának...
2014. júl. 3. 11:37
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a nomád életmódra szavazok. Szerintem maradtak volna úgy.

Gondolj arra, mennyien élnek még mindig ezen a szinten. Talán az On the spot, vagy hasonló dokumentumfilmben láttam egyszer, kérdezték az afrikai bennszülöttet, hogy tudja melyik országban él? Nem. És hallott már Afrikáról? Nem. Ő csak a környező falvak nevét ismeri.

2014. júl. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
Maradtak volna a nomád életmód mellett. Ami nem is baj. A baj az, hogy az egész Föld fel van osztva országokra.
2014. júl. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:

A fekák nagy része már évezredek óta földművelő, és a gyarmatosítás előtt is voltak városaik, a királyaiknak nehézlovasságuk volt és ők látták el arannyal a fél arab világot és Európát is Amerika felfedezése előtt.

[link]

[link]

[link]

Elmaradottabbak voltak valamennyivel mint az arabok a sivatag túloldalán, de nekik jórészt mindent maguknak kellett felfedezni, nem volt körülöttük egy Eurázsia összes népe ahonnan el lehetett tanulni a technológiákat.

2014. júl. 3. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Volt régen egy ilyen elmélet, részben igaz lehet:


"A földrajzi determinizmus. A természet és a társadalom közötti kapcsolatot hosszú időn át (egészen a XIX. századig) a földrajzi környezet szerepének túlzó értékelése (a determinizmus), a természettől való meghatározottság jellemezte. A kapcsolatnak ez a földrajzi determinista megítélése volt jelen Hipokratész (i.. e. IV. század) görög orvos és természettudós nézeteiben. Véleménye szerint az emberek a meleg éghajlati viszonyok között nem elég energikusak és életképesek. Nem tudják elviselni a munka és az erőfeszítések okozta feszültségeket, melynek fő oka az éghajlati viszonyokban keresendő. Két évezreddel később Montesquieu (i. sz. XVI század) munkásságában hasonló felfogás, a földrajzi tényezők szerepének egyoldalú túlbecsülése jut kifejezésre. Tanításai szerint minden nép erkölcsét, állami berendezkedését, kormányformáját, törvényeinek jellegét az éghajlat, talaj, valamint annak a területnek a kiterjedése határozza meg, amelyen él. Itt elsősorban arra gondolt mind mikro szinten (egy család), mind makro szinten (egy ország) - , hogy az a jó, ha minél több és jobb minőségű földterülettel rendelkezik az egyén vagy az ország. A földrajzi determinizmus nyíltan vagy burkoltan - hosszú időn át – az egyik legismertebb és legszélesebb körben elfogadott szemléletül szolgált a természet és a társadalom kapcsolatának megítélésében."

2014. júl. 4. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 hollófernyiges ***** válasza:
Nagyon kicsi részben, szinte az összes korai civilizáció (a kínait részben, az inkát teljesen kivéve) meleg, szubtrópusi klímán alakult ki a suméroktól kezdve a harappaiakon és egyiptomiakon át a majákig. Észak-Európa csak a középkor után kezdte átvenni a vezető szerepet a technológiában, azelőtt Európában is a mediterrán vitte a prímet.
2014. júl. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Afrikában azok a térségek, ahol az európai behatás minimálisnak tekinthető, az őslakosok még ma is jellemzően nomád, törzsi életet élnek. És megvannak a saját kis háborúik is egymásközt. Ha nem lett volna gyarmatosítás, valószínűleg nem lettek volna mostani értelemben vett városok, sem vízhálózat. Kis falvakban élnének.
2014. júl. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem lényegesen jobb helyzetük lenne. Egyrészt a hogy írták voltak Afrikában magas kultúrák, Etiópia pl. a világ egyik leggazdagabb országa volt még a középkor után is. Ha maguktól vették volna át az európai technikákat, lehet hogy előrébb járnának.
2014. szept. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!