Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A feministák számára mit...

A feministák számára mit jelent az, ha valakire azt mondják, hogy macsó?

Figyelt kérdés
2014. júl. 4. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, mint mindenki másnak.

Számodra mit jelent az a szó, hogy asztal?

2014. júl. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Sztem nem jó a példád.


A macsót hallottam pozitív, és negatív értelemben is.

Sztem többféle jelentése van a macsónak, és azt vettem észre, hogy kb szakkifejezésként kezdik el használni. És érdekelne, hogy konkrétan mit értenek alatta.


Vannak olyan kifejezések, aminek többféle jelentése is (meg olyan is van, hogy ugyanaz a szó a különböző tudományterületeken más-mást jelent)van, azt gondolom, hogy a macsó az egy ilyen.

2014. júl. 4. 12:13
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
Akkor attól függ, hogy milyen szövegkörnyezetben vagy hangsúllyal használta. Mégis honnan tudhatnák mire gondolt valaki ez alapján? A feministák sem futószalagon, ugyanazzal a programozással állnak elő.
2014. júl. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
aki feminista, az leírhatja, hogy ő mit ért alatta.
2014. júl. 4. 12:57
 5/7 anonim ***** válasza:
A macsó az, aki úgy viselkedik, mintha természetes lenne számára a másik jogának tiprása, mintha az lenne a világ természetes rendje, hogy ő van fölényben, ő számít, ő DOMINÁL. Mármost ez kicsit sem szociális viselkedés, és mivel a nőknek eleve, testi felépítésükből -gyengeségükből- adódóan eleve sokkal nagyobb szükségük van a szocializáltságra, a normális viselkedésre, egy feminista nem sok embert gyűlöl jobban, mint egy "igazi macsót", akinek maga szerint minden szabad, akinek az a természetes, hogy másokat ural, mások vannak érte. Nagyon félelmetes lehet egy ilyen férfi, különösen, ha nem 60 kiló vasággyal. A férfiak is rühellik, és igyekeznek ellehetetleníteni, letörni, megverni vagy megalázni, de a macsósághoz az is hozzátartozik, hogy van mögötte használható fizikai erő, amivel a dominanciáját, fölényét testileg is biztosítani tudja az illető. A feministák számára ennél nem sok undorítóbb dolog van, lehet.
2014. júl. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Bár elég régen kaptam meg a Tini lányok könyvét, de még emlékszek, hogy a végén a "szómagyarázatban" a macsónak azt a férfit nevezték, aki nem tiszteli a nőket...
2014. júl. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. júl. 5. 22:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!