Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Észrevettétek már, hogy a...

Észrevettétek már, hogy a feministák nagy része nem különb az általuk utált hímsovinisztáktól?

Figyelt kérdés
Ugyanaz, csak az ellenkező oldalon. Nem egyenlőséget hirdetnek, hanem hogy a nők felsőbbrendűek. És persze minden férfi, kivétel nélkül "csak egy tipikus férfi". Igazából már évek óta ezt látom, és nevetségesnek, szánalmasnak tartom. Intelligens nők, akik tele vannak gyűlölettel a férfiak iránt, csak nem tudom miért, mert a többségüknek még nem volt semmilyen rossz, személyes tapasztalata velük, akinek meg volt, az egyről általánosít az egészre. Lázadnak a normális dolgok ellen. Hogy ők nem fogják megcsinálni, csak azért mert, ez női dolog (pl. házimunka, gyerekszülés), nem fognak fejet hajtani a férfiak előtt. A házimunkából jó esetben mind a két fél kiveszi a részét, de a feministák nem akarják, mert az "női" dolog, amit a férfiak kényszerítettek rájuk.

2013. jún. 25. 10:52
 1/8 A kérdező kommentje:
Persze ha segítség kell valamiben, amihez a férfi ért, akkor jöhet, de utána ugyanúgy nem kell. Nem ostobaság ez, ez a szerepjátszás? Egyszerűen képtelenek kezelni az életet, vagy nem tudom.
2013. jún. 25. 10:54
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Egyrészt valóban vannak ilyen "feministák", teljesen igazad van, de azért ne általánosítsunk, mert akkor mi is ugyanabba a hibába esünk.

Másrészt én úgy érzem, hogy ez nem kérdés, hanem csak kidühöngeni szeretnéd magad. :))

2013. jún. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
DEHOGY :D
2013. jún. 25. 11:01
 4/8 anonim ***** válasza:
77%

Igen, ez elég ciki, sokan tényleg úgy tüntetnek, hogy már átesnek a ló túloldalára.

Nagy kedvencem még az a hozzáállás, hogy "mindkét nem egyenlő mindig és mindenhol, kivéve ahol pozitív megkülönböztetés ér női mivoltom miatt, ez viszont teljesen természetes és elvárható, hisz nő vagyok".

2013. jún. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hm, nem tudom, én úgy vagyok vele, hogy kellenek minden területen a radikálisak, így lehet fenntartani az egyensúlyt és a folytonos fejlődést.
2013. jún. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 nagylzs ***** válasza:
84%
A feminizmus és a nősovinizmus nem ugyan azok. Bár nincs közöttük éles határ.
2013. jún. 25. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
88%

A hímsoviniszta az nőgyűlölő.

A feminista nem férfigyűlölő, hanem egyenlőségpárti. Nagy különbség! A kettő kizárja egymást, mert a feminista nemcsak a nők, hanem az általános emberi jogokért, egyenlőségért is küzd (így a férfiakéért is). Úgy örülnék, ha nem kellene ezt ezredszerre is elmagyarázni!

2013. jún. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 nagylzs ***** válasza:
100%

"A feminista nem férfigyűlölő, hanem egyenlőségpárti." Eredeti jelentésében ez igaz, de az elfogadott köznapi jelentése nem ez, hanem hogy "a nők egyenjogúságáért küzdő". Egy feminista bátran harcol pl. azért, hogy a nőknek is legyen joguk hivatásos katonának menni. De pl. azért már nem harcol, hogy a szénbányákban egyenlő legyen a férfiak és a nők száma.


Egyébként az egyenlőségre való törekvés csak bizonyos fokig jó két nyilvánvalóan különböző dolog esetén. A férfi és a nő nyilvánvalóan sok dologban különböznek. A feminizmus nem egyértelműen jó, és nem is egyértelműen rossz. Attól függ, hogy milyen helyzetben alkalmazzák. A feminizmus addig jó, amíg mások (jellemzően a nők) valódi egyenlő jogát védi. Azonban, amikor nem a jogok megvédése a cél hanem nagyobb hatalom kivívása mások jogának csorbítása által, akkor az onnantól nem feminizmus hanem sovinizmus. Attól lesz soviniszta, hogy túlzó.

2013. jún. 27. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!