Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik szerint a világ rossz és...

Akik szerint a világ rossz és az emberek úgy általában szemetek, azok önmagukat jó embernek tartják?

Figyelt kérdés

Annyiszor olvastam itt is, meg hallottam, hogy "az emberek szemetek/gonoszak/önzőek," "Nincs is igaz barátság/szerelem/hűség" stb., hogy elgondolkodtam. Magatokat jó embernek tartjátok? Mert ha ilyen sok a jó ember, aki ezen panaszkodik, akkor mégse lehet olyan szörnyű ez a világ!


Én is találkoztam már nem kevés rosszindulattal, de jóval is, és soha nem jutna eszembe kijelenteni, hogy az emberek úgy általában mind rosszak...


2010. jan. 6. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen, akik kénytelenek voltak alkalmazkodni a környezetükhöz.
2010. jan. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
72%

az emberi faj alapvetően hibás. nem tartom magam jó embernek, emberek között ha van is valaki akiben megvan az a bizonyos eredendő tisztaság, vagy mi, úgy kihasználják hogy belegebed. jó nem lehetsz teljesen ebben a tróger világban mert megszopod, akiben látom a jót ezer örömmel segítek neki és kitartok mellette, de nem sok ilyet ismerek.

alapvető emberi tulajdonság a hatalomvágy, az önzés és satöbbi, mármint a mai világban. régen ami erény volt mostanra már "gáz". most már csak akkor viheted valamire a békenobeldíjon kívül ha egy szemétláda vagy. és ez még párosul a globális elbutulással [ha aztmondod nincs te nem ezen a bolygón élsz]. és ez nem abba a fényes repülőatós jövőbe vezet amit annó elképzeltek. nah béke


_bfg

2010. jan. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
64%
az elözönek..pontosan...és mellé még azt hogy mindenki jo embernek tartja magát kivéve az aki ismeri is magát
2010. jan. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
Mi számít jónak? Az ember alaptulajdonságai közé sorolható az önzőség, a figyelmetlenség, az ítélkezés, a rossz önítélet... stb Előbb bekéne sorolni a dolgot, hogy mettől és meddig számít jónak. Hibátlan, teljesen jó szándékú, tiszta ember nincs. Mindenki követ el hibákat. Nem lehet elmondani ki jó és ki rossz, mert mások vagyunk. Másképp nevelnek minket, mások az erkölcsi normáink, mások az elvárásaink, különbözik az adott kultóra. Lehet, hogy egy eszméletlen tahón viselkedő ember, jobb mint egy örök vidám segg nyaló. Mert az a tahó valamilyen szinten megnevel. Azt mondja neked, hogy buta vagy, te ezzel egyetértesz és változtatsz rajta és így már több jót tett neked, mint a seggnyaló, aki helyesli minden szavad, mikor lehet nem igazak. Az a biztos, hogy az embernek mindig önamaga az első. Ha be vallja, ha nem. És ez lehet, hogy így jó. Én próbáltam mindig másokkal foglalkozni és az lett a végeredménye, hogy az ideggondózóban kezelik az ez miatt kialakult pánik betegségem. De eltudom mondani, hogy mindig gondoltam önmagamra is. És kellett ahoz, hogy ne ugorjak ki az ablakon. Nem tartom magam jó embernek, mert cigizek, próbáltam már a fűvet és ha adadndó akkor iszok is. De ki az aki nem tett hasonlókat? És mért van, hogy az a jó, aki még nem fűvezett... azt sem tudja mit ítél el. Ez egy példa akart lenni... így igaz a többi is. Szerintem "jing-jang" a dolog. Kell a rossz is meg a jó is a harmóniához.
2010. jan. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az önzőség például abszolút elitélendő dolog, de miért lett az ösztöneinkbe kódolva, azért hogy életben maradjunk, minimum. Aki totálisan másoknak él, nem életrevaló...vagy egy szent... Alapvetően azért csak önmagunkra számíthatunk, mióta úgymond kifejlődtünk.
2010. jan. 7. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ált. azok tartják magukat a legjobb embernek, akik rosszak, mert meg tudják maguknak magyarázni, hogy adott szituációban a másik a hibás, nem ők. Én nem hiszem, hogy minden ember rossz lenne és hogy nincs hűség és igazi szerelem/barátság. Azért erre vannak ellenpéldák.
2010. jan. 7. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Akik szerint a világ rossz és az emberek úgy általában szemetek, azok önmagukat jó embernek tartják?"


Valószínűleg igen. Még gyakoribbak az olyan szövegek, mint "az emberek hülyék", "az emberek birkák" stb., amelyek szintén reflektálatlanságra utalnak.


Mondjuk aki "az emberek ...-k" jellegű sommás megállapításokat tesz, arról lehet sejteni, hogy nem lehet túl okos ember, és nem sok értelme van vele vitázgatni.


"Magatokat jó embernek tartjátok? Mert ha ilyen sok a jó ember, aki ezen panaszkodik, akkor mégse lehet olyan szörnyű ez a világ!"


Jó, de annak a felfogásához, amit írsz, logikai képességek is kellenek, az meg nincs mindenkinek.

2010. jan. 7. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!