Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Léteznek démonok? Létezik a...

Léteznek démonok? Létezik a mi világunk mellett, mögött egy szellemi világ ahol démonok, jó és rossz akaratú szellemek és egyéb lények élnek?

Figyelt kérdés
Vagy ez csak mese, hogy gyereke felnőtt féljen a sötétben? Vagy van tényleg valami odaát?
2008. nov. 18. 14:07
 1/9 anonim válasza:
79%

Igazából ezt senki nem fogja neked 100%-ra megmondani.

Amióta az ember az eszét tudja minidig is hitt a jóban és a rosszban, tehát a saját képére formált mindent ideologiát, mesét, hitett stb.

Egy biztos valamiben hinni kell, és valamitől félni kell ezek tartanak életben.

2008. nov. 18. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Most az előbb nem 5 válasz volt itt?:D
2008. nov. 18. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 kzs ***** válasza:
67%

Igen, Jézus szolgálatának döntő része volt a démonokkal, gonosz szellemekkel történő hadakozás.

A gyógyításai során ezekkel megkötözött embereket szabadított meg, olyannyira, hogy ezek az emberek teljesen egészségesek lettek.

2008. nov. 19. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
S ma léteznek emberek akik ezekkel a lényekkel felveszik a harcot? Vagy ez is csak egy jó mese?
2008. nov. 20. 08:30
 5/9 yuda ***** válasza:
52%
igen-ma is vannak akik felveszik a harcot velük-ők Jézus követői-legfőképp a teljes evangéliumi,pünkösdi,kariztmatikus gyülekezetek-ahol rendkívüli dolgok történnek mai napig is-ezek egyike a démonok elleni harc-televízióban sajnos ritkán látni ilyet,én magam is csak egyről tudok-vasárnaponkén az ATV-n megy a "vidám vasárnap" című műsor-na jó,persze ott nem mutatnak ilyet,de ha elmennél egy élő istentiszteletükre-most nem reklámot csinálok,hanem ha érdekel,akkor könnyen megtudod a címüket-akkor láthatsz ilyet is akár.
2008. nov. 21. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
34%
Én ilyen lény vagyok.
2009. nov. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Igazából létezésük nem bizonyított, általában az emberek transzban látnak ilyet, vagyis akik nincsenek épp transzban nem látják őket. Mivel az észlelésük az észlelőtől nem független, az észlelést nem lehet tényként kezelni, mert aki azt mondja, hogy látott egy túlvilági lényt, az vagy át akar verni, vagy látott valamit, amire azt hitte, hogy az, vagy annyira be volt rúgva6szívva/lőve, hogy már hallucinált, vagy tényleg látta ezeket. Ami pedig Krisztus gyógyításait illeti, senki nem él már, aki látta volna, nem tudhatod, hogy tényleg démonokat űzött, vagy sem. Ami pedig a mai gyülekezetekben történik, az lehet placebo-effektus is: elhiszed, hogy meggyógyulsz, és emiatt meggyógyulsz.

A fizika tagadja, hogy lennének párhuzamos világok, azonban ez lehet amiatt, mert még nem sikerült megfigyelni. Személy szerint én ezt az egész túlvilági démonosdi-szellemesdi-istenesdit tömegmanipulálásnak tartom, de attól még nem biztos, hogy igazam van.

2010. júl. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ezzel nem érdemes foglalkozni, élj amíg teheted.
2010. nov. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Léteznek. Ezt akkor tapasztaltam meg leginkább amikor sok-sok Istentől távol töltött év után "megtértem".

A sátán nem engedi könnyen el a már megszerzettnek vélt lelkeket.

Mindaz amit mindig is tudni akartál a démonokról, csak féltél megkérdezni: [link]

2011. jan. 17. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!