Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van minden nap valami...

Miért van minden nap valami holokausztos cikk az index.hu-n?

Figyelt kérdés

Először is, nem vagyok rasszista, semmi bajom a kisebbségekkel, de ezt egyszerűen nem értem meg, és nem is fogom soha.

Vannak zsidó ismerőseim, akiket hasonlóan feszélyez már a téma, meg ez a "túlreklámozott történelem". Mármint, szomorú, meg gyászos meg stb. hangulat lengi át az egészet, és akkor ezt miért kell médiaprofitra fordítani, mert ez bizony üzlet, pénzért csinálják, és nem a megemlékezés miatt, nem a valós veszteségek gyászolása miatt, hanem hogy minél nagyobb felhajtással, minél nagyobb forgalmat generáljanak.


Valaki magyarázza el, hogy miért kell ezt, tényleg csak a profit miatt?

Elsősorban zsidó származású/vallású válaszolókat várok, de bárki megírhatja a véleményét, kulturált és nem gyűlölködő módon.



2014. júl. 8. 12:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
20%

1.) Nincs olyan hogy "zsidó származás", mivela judaizmus csak egy vallás.


2) Igen, csak a profit/presztízs miatt. Mármint mikor volt, 100 éve? Minden érintett meghalt. Csak "zsidók"-at érintett? Távolról sem. És még ma is mennyi tisztázatlan kérdés van! De válasz helyett csak a propagandát kapjuk.


3) Ugye hogy idegesítő? És azután csodálkoznak...

2014. júl. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
64%

Mert idén történt 70 éve. Ennyi az aktualitása.


Valahol igazd van, engem is zavar ha folyamatosan ezzel jönnek oda nem vágó témákban, ugyanakkor ne felejtsd el, hogy ez a magyarság egyik legnagyobb és legsötétebb tragédiája volt, tehát érdemes fenntartani az emlékezetet.


Nem sok sikerrel, teszem hozzá, ha hihetünk a kimutatásoknak az antiszemitizmust illetően.

2014. júl. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Második vok. Még egy aktualitás: 2014-es év a Magyar Holokauszt Emlékéve.


[link]

2014. júl. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
31%
Mert az index ujságirói is javarészt zsidók..meg persze súlykolni kell az emberekbe hogy ezért a magyar nép hibás,érezzük magunkat bűnösnek..de az is gyomorforgató volt ahogy a melegfelvonulást közvetitették
2014. júl. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
17%

Talán csökkenne végre az "antiszemitizmus" (vitatom hogy ez ténylegesen antiszemitizmus) ha:


- a hittételek hozzáférhetőek lennének. Magyar nyelven. Teljes egészében.

- ha lehetne beszélni róla

- ha bemutatnák a bizonyítékokat (még az emlékközpontban sincs semmi!)

2014. júl. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva nem értem, hogy nekem miért kellene bűntudatot éreznem, vagy felelősséget a holokauszt miatt?

Miért kellene a szüleimnek és a nagyszüleimnek bűntudatot érezniük? Biztosan vannak a magyar lakosság közt olyanok akiknek a nagyszülei esetleg bűnösök a zsidók elhurcolását illetően. Ezeknek az embereknek a gyerekei és az unokái viszont minden szempontból ártatlanok, és semmilyen bűntudatot nem kell érezniük! A szüleik tetteit pedig magánügyként kell magukban elrendezniük mérlegelniük, megítélniük, de semmiképpen sem kell kollektív felelősséget és bűntudatot érezniük.


Mindez csak akkor nem igaz, ha a zsidóság vallási és kulturális felfogásában az utódok öröklik a szüleik bűneit. Vajon ez így van, és ezért várják el a bűntudatot mindenkitől, akiket már generációk választanak el a múlt eseményeitől? Nem tudom, hogy így van e és a zsidóság felfogása ilyen e vagy sem. Minden esetre nem hiszem, hogy lenne értelme bárkiben is bűntudatot ébreszteni olyan bűnök miatt amiket nem ő személyesen követett el.

Ha nem így lenne, akkor mindenkit felelősségre kéne vonni mindenért ami a múltban történt, és sorban lehetne behívni a lakosságot a bíróságra, természetesen ez alól a zsidóság sem lenne kivétel a felmenőink és a felmenőik bűnei miatt, mert mindenkinek vannak bűnös felmenői valamilyen ágon.


A kollektív bűntudat elvárása egy dolog. Ezt nem lehet kikényszeríteni, akit lelkileg rá lehet bírni erre, az elfogadja és bűntudatot érez, de akit nem az nem. Viszont ezzel szemben a kollektív kártérítés fizetése már nem választás kérdése. A magyar állam, ami nem a negyvenes évek magyar állama, kártérítést fizetett és fizet a holokauszt áldozatok leszármazottainak. Nyilván nem az áldozatok gyerekinek csupán, mert már lassan azok is "kihalnak", hanem itt már az unokák részesülnek a kártérítésből, akinek ehhez semmi köze. Ha úgy vesszük már a szüleiknek sem jár kártérítés, ahogyan a nem zsidó áldozatok leszármazottai sem kaptak, mert nem őket hurcolták el, nem ők éltek akkoriban stb.

Az, hogy kártérítést kapnak még nem is lenne baj, ha nem abból a pénzből kapnák, ami a közvagyon, az én, a te, és mások adójából és közös vagyonából kiemelt összeg, vagyis konkrétan én, te és mindenki pénztárcájából kiemelt összeg olyan emberek számára, akiknek semmi konkrét közük nincs már a holokauszthoz.


Nem támadok én senkit, nem bántom a zsidókat, de ha én zsidó lennék, nekem ettől lenne kollektív bűntudatom. Attól, hogy ma élő fiatal nemzedék pénzét kapom meg a nagyszüleim tragikus életének kárpótlásáért, ami nem is az én életem, és nem is kifizetők bűne.


Szóval nem értem az egészet, és nagyon bánt, hogy ha ilyen kérdések merülnek fel bennem, ami szerintem jogos, akkor miért vagyok antiszemita, miért vagyok náci stb?

Holott én az egyenlő bánásmód híve vagyok. A zsidó is ugyanolyan jogokat és kötelezettségeket kapjon mint én és fordítva, de ez amit leírtam nem ezt tükrözi sajnos. :(

2014. júl. 8. 14:02
 7/19 A kérdező kommentje:

Az első kommentelőnek még válaszolnék az első pontjára:


"Nincs olyan hogy "zsidó származás", mivela judaizmus csak egy vallás."


A judaizmus tényleg egy vallás, viszont a ma élő zsidók felmenőinek többsége követte is a vallását, és vallásos életet élt. Gondolom ebbe nem fogunk vitatkozni, mert még ma is a zsidók egy nagy része követi a vallási törvényeket.

Márpedig ha követi, akkor a törvényeinek megfelelően csakis zsidóval házasodhat. A zsidó törvények szerint pedig csak az zsidó, aki zsidó anyától született. A vallási hagyományok követésének megfelelően pedig ebből az következik, hogy a szidó származás nem csak vallási alapú, hanem vérvonalbeli is. Ezért is tudják nagyon pontosan visszavezetni a zsidó családok a családfájukat, néhányan ezer éves vagy távolabbi időpontra is. Fenntartják a zsidó származást és nem keverednek, mert ezt írja elő a vallásuk, tehát igenis van zsidó származás.

Ettől függetlenül vannak betért nem zsidó származásúak is, a zsidó vallási közösségek tagjai közt, de összességében a számuk elhanyagolhatóan alacsony a vér szerinti zsidó származásúakkal szemben.

2014. júl. 8. 14:08
 8/19 anonim ***** válasza:
0%

#kérdező


1) SENKI NEM várhat el bűntudatot olyasvalakitől aki maga nem követett el semmit. Ebben az országban nem. Ha nem tetszik valakinek, el lehet innen menni.


2) Azzal, ha bármiféle módon olyasmire utalsz hogy a "zsidóság" leszármazás lenne, egy hamis sztereotípiát erősítesz, amit bárki jogosan ró fel neked.


3) A judaisták (továbbiakban: nincs olyan hogy "zsidó", az csak egy náci kitalálás volt) NEM követik a vallási előírásaikat. Pl. nem ölnek meg mert nem vagy judaista, nem ölik meg a melegeket, nem égetnek boszorkányokat, nem ölik meg az engedetlen gyerekeket.

HA követnék is, NINCS olyan előírás hogy csak valláson belül házasodhatnak. Tudnék róla.


Mivel bárki lehet judaista EBBŐL KÖVETKEZIK HOGY NINCS OLYAN HOGY ZSIDÓ VÉRVONAL, CSAKIS A NÁCI ESZMÉKBEN.

Elég volt a hazudozásból! Elég volt a szemitizmusból!


Ha nem volna egyetlen judaista (továbbra sem zsidó) betért, AZ SEM SZÁMNÍTANA FIKARCNYIT SEM. Maga a lehetőség a betérésre DEFINIÁLJA HOGY A JUDAIZMUS SEMMILYEN ÉRTELEMBEN NEM LESZÁRMAZÁS.

NINCS ilyen kapocs, NEM lehet ilyesmire SEMMIT alapozni.


Elég a hauzgságból, elég a szemitizmusból, PONT OLYAN ROSSZ VAGY MINT AZ ANTISZEMITÁK.

2014. júl. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
8: Vegyél be egy nyugtatót, vagy kezeltesd magad, nem értem miért kell így kiakadni, finoman is el lehet mondani a véleményünket, elvileg szólásszabadság van, nem kell agresszíven viselkedned.
2014. júl. 8. 16:54
 10/19 anonim ***** válasza:

Nézd, belőlem ezt váltja ki az olyan gyűlöletbeszéd amilyet te itt levágtál.


Szvsz TE szorulsz kezelésre.

2014. júl. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!