Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mondjátok csak magyarországiak...

Mondjátok csak magyarországiak : Miért van egyeseknek közületek rossz véleményetek az erdélyiekről? Héé, mi nem vagyunk románok. Egykor a tietek volt Erdély, csak elvették. Ez nem azt jelenti, hogy románokká változtunk.

Figyelt kérdés

2014. júl. 16. 15:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs rossz vélemény rólatok. Csak amíg a határon belüli magyarok is rossz körülmények között élnek, addig egyesek szerint nem a külhoni magyarokra kell a pénzt költeni.
2014. júl. 16. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Hidd el, hogy akik Ausztriába szakadtak annak idején, azok utódai ezt cseppet sem bánják, sőt örülnek neki.
2014. júl. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mantis religiosa ***** válasza:
100%

A másik ok részemről: Többször kirándultunk Erdély különböző részein, és az ott élők aranyosak, szívélyesek, szeretnék köztük élni.


Aki viszont itt élnek erdélyiek, azok mind azt gondolják magukról, hogy ők találták fel a spanyolviaszt. Nagyra vannak magukkal és azt hiszik őket itt alapból különb elbánás illeti meg, pusztán azért mert az anyaországba költöztek. 10 esetből 8 ilyen, tisztelet a kivételnek!

2014. júl. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
33%

Illő lenne tudni hogy Erdély mindig autonóm terület volt.

Főleg annak aki ott él. Sose volt a "magyaroké". Külön fejedelemség a királyságon belül!

2014. júl. 17. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Előző, te ezt hogy is képzeled el? Azt hiszed ha pl.Székelyföld autonómiát kapna akkor nem Románia lenne? De, akkor is az lenne és te hangoztatnád leghangosabban, de ha Erdély magyar autonóm terület akkor az már nem Magyarország mert aztán te akkora magyarellenes zsiráf vagy....
2014. júl. 17. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kedves első, kérlek írj pár dolgot amit a külhoniakra költöttek s majd akkor beszélünk róla ;). Biztos van, de sajnos én nem tudok róla, mert én semmit se kaptam, de nemis kellene :).
2014. júl. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Látom senkise sorolja a nagy Erdélyi magyar támogatásokat...... Csak papagájok vagytok.
2014. júl. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 mantis religiosa ***** válasza:
Elég csak a letelepedési támogatásra, és az utazási kedvezményekre gondolni, amiben egy itt született, soha nem részesül. Azon felül a képzési és tanulmányi támogatások, akár személyeknek, akár intézményeknek, pl. Bólyai egyetem.
2014. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Singham ***** válasza:
43%

Konkrétan nem az erdélyiekkel van bajuk a ,,magyarországiaknak", hanem a vezetőség álszent viselkedésével, amivel azt akarná bemutatni, hogy ők milyen jó fejek.

Ilyen az iskolai támogatás. Itthon, amikor krétára nincs pénz, nagyon súlyos összegeket költenek papíron az erdélyiekre (akik gyakorlatilag a töredékét kapják meg ebből is) elég sokaknak bántja a szemét. Az oké, hogy kapnak, kapjanak, de ne annyit nyúljanak le, mint amennyit.

Sokaknak a szemét még a bankok viselkedése is szúrja. Ugyanis már sokan Romániában járnak át hitelt felvenni, mert ott olyan körülmények között vehet fel, amire itthon azt mondják teljesen lehetetlen.

Ami engem legjobban zavar, hogy az egész magyarországi média meg a vezetőség tényleg úgy állítja be egész Erdélyt, mintha az lenne a magyarok szülőbölcsője. Oké, szép hely, de vannak itthon is olyan szép helyek, amiket államilag elhanyagolnak. Még itt borsodban is.

Ja, majd nem kifelejtettem a legfontosabbat, ami sokaknak a szemét szúrja: úgy állítják be Erdélyt, mintha ott szenvednének a határon túli magyarok. Holott vannak még bőven Szlovákiában is magyarok, Szerbiába, Szlovéniában, stb. Velük nem foglalkoznak.

Kihangsúlyozom, hogy nem úgy van, mint ahogy sokszor nektek elmondják a vezetők meg a ,,megmondóemberk,, Kérdező. Nem veletek van bajuk, hanem a vezetőség döntéseivel.

2014. júl. 22. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!