Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Azok a cigányok akik jellemzőe...

Azok a cigányok akik jellemzően telepeken laknak, rossz körülmények között, beszélik/megértik a cigány nyelvet?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat is hogy már inkább csak a jómódú cigányok beszélik a nyelvet.
2014. júl. 12. 01:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom egyre kevesebben beszélik már.

Akit ismertem roma egyik sem beszélte sajnos :( pedig mindig rárabolok ha valaki általam nem beszélt nyelvet ismer és kérdezgetem róla.

2014. júl. 12. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 megfelelő ***** válasza:
Rengeteg embert hallottam és hallok, akik ismerik. Nem nyomorfüggő.
2014. júl. 12. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Tobb fajta cigany van....ola,zenesz,rumongro,nadas.....


Ola ciganyok hasznaljak a roma nyelvet....nem penz vagy nyomor fuggo vagy hely....


Zeneszek az zenelnek...


Rumongrok meg azok akik magyarok kozt nottek es teljesen magyarkent elnek viselkednek.....


De van meg vagy 10 :)

2014. júl. 15. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem személyes tapasztalatom, hogy kevesen beszélik a nyelvet pl.: gettókban hallani, hogy "cigányul" beszélnek egymással, vagy magyarul beszélnek, de cigány szavakat is használnak közben. Megérteni inkább megértik. Igazi cigánytelepen én még nem hallottam senkit "cigányul" beszélni, se egymás között, se úgy hogy mondjuk a magyarral kevernék. Felénk ott magyarul beszélnek egymással is. De tényleg függ ez attól is, hogy milyen cigányok, meg a régiótól is. Amit fentebb írtam az Dél-Alföld, ahol főleg oláh és magyarcigányok (romungro) vannak.
2014. júl. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!